Niepokalanów: drugi zjazd IV STUDIUM ŚPIEWU GREGORIAŃSKIEGO

Drodzy Przyjaciele Śpiewu Gregoriańskiego,

serdecznie zapraszam do uczestnictwa w drugim zjeździe IV STUDIUM ŚPIEWU GREGORIAŃSKIEGO NIEPOKALANÓW 2017-2018, który odbędzie się w dniach 26-28 stycznia 2018 roku w klasztorze w Niepokalanowie.

Repertuar liturgiczny poznawać będziemy w duchu wielkiego gregorianisty – fundatora semiologii gregoriańskiej – DOM EUGENE’A CARDINE’A z francuskiego opactwa w Solesmes.

Poprzez wspólną modlitwę i wytężoną pracę będziemy poszukiwać Prawdy, Dobra i Piękna. Na tej drodze towarzyszyć nam będzie postać Ojca Maksymiliana, świętego Męczennika z Auschwitz, założyciela i Patrona tego miejsca, którego opiece i wstawiennictwu się polecamy.

WŚRÓD WYKŁADOWCÓW:
– dr hab. Michał Sławecki (UMFC),
– o. dr Roman Soczewka OFM Conv. (Niepokalanów),
– o. mgr Radosław Tomczak OFM Conv. (Radio Niepokalanów),
– mgr Alicja Ogrodzińska (Warszawa),
– mgr Paweł Kasprzyk (Kraków-Poznań).

Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem w Domu Pielgrzyma na terenie klasztoru (około 160 zł – w zależności od rodzaju pokoju). Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Organizatorem Studium jest Stowarzyszenie Clamaverunt Iusti, a współorganizatorami Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – Zakład Muzyki Kościelnej oraz Radio Niepokalanów.

Studium zostało objęte patronatem medialnym przez Radio Niepokalanów.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w poniższym linku:
https://choralgreg.wordpress.com/zapisz-sie/

Serdecznie zapraszam!

dr hab. Michał Sławecki
kierownik Studium Śpiewu Gregoriańskiego