Niepokalanów: 6 sierpnia rozpoczyna się Wielkie Zawierzenie NSM

6 sierpnia rozpoczyna się w Niepokalanowie Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Potrwa do 22 sierpnia.

Są to rekolekcje trwające siedemnaście dni, celem których jest zawierzenie Niepokalanej spraw osobistych i społecznych oraz oddanie Niepokalanej różnych osób i instytucji. Rekolekcje mają charakter otwarty, nie ma zapisów, rejestracji, każdy może wziąć udział według swoich możliwości czasowych i zainteresowań tematycznych. Do dyspozycji pielgrzymów na terenie sanktuarium jest dom rekolekcyjny i stołówka.

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczyna się w dniu, kiedy rozpoczyna się jednocześnie Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zakończy zaś – 22 sierpnia, czyli w rocznicę ustanowienia święta Maryi Królowej i poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego Piusa XII w 1942 roku.

CAŁY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA DOSTĘPNY TUTAJ
CAŁY PROGRAM TRANSMISJI RADIOWYCH DOSTĘPNY TUTAJ


Jeżeli nie jesteście pewni, czy warto przybyć do Niepokalanowa, choćby na jeden dzień, zachęcamy do lektury książki o. Mirosława Kopczewskiego „Oddaj się Maryi”. W książce znajdziecie m.in. świadectwa tych, którzy swoje sprawy powierzyli Niepokalanej.

Książka dostępna jest na stronie Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie: https://wydawnictwo.niepokalanow.pl/pl/p/Oddaj-sie-Maryi-o.-Miroslaw-Kopczewski-OFMConv/1335


Co czeka nas w sobotę, 6 sierpnia?

Sobota, 6 sierpnia − Zawierzenie Dziedzictwa Kolbińskiego
10:00 Konferencja i świadectwa
11:00 Eucharystia z zawierzeniem Maryi (przew. ks. W. Linke CP) – TRANSMISJA W RADIU NIEPOKALANÓW
12:15 Nabożeństwo wynagradzające – TRANSMISJA W RADIU NIEPOKALANÓW
13:00 Zupa
14:00 Konferencja: ks. W. Linke CP, Testament z Krzyża