„Mój brat morderca” – świadectwo kapelana więziennego m.in. o nawróceniach wśród kryminalistów

Czy kryminaliści mogą się nawrócić? Świadectwo, które przełamuje tabu więziennictwa!

„Mój brat morderca” to świadectwo kapelana więziennego, który opowiada o życiu „za kratami”, służbie Bogu i nawróceniach wśród kryminalistów. Premiera książki już w Środę Popielcową, 14 lutego.

O. Kazimierz Tyberski tłumaczy mechanizm pracy z więźniami, która opiera się na dawaniu im nadziei. Ale i na uzmysławianiu popełnionego zła, za które trzeba zrekompensować. – Więzienie nie jest odwetem, ale ma być miejscem refleksji i przemiany tego człowieka – mówi o. Tyberski.

Książka „Mój brat morderca” pokazuje, że nawrócenie i zbliżenie się do Boga przemienia człowieka, daje mu nadzieję i motywację do prowadzenia uczciwego życia. Dzieje się tak dzięki uzdrawiającej relacji z Bogiem.

Kim są skazani i dlaczego to tacy sami ludzie jak inni? Aby ich zrozumieć trzeba wejść do więzienia i razem z nimi usiąść za kratami. Nie można odwracać od nich wzroku. – Wszyscy jesteśmy braćmi, którzy mogą dostąpić zbawienia, dzięki łasce i miłosierdziu Chrystusa – przypomina autor.

Historie opowiedziane w książce „Mój brat morderca” są dowodem na to, że nawet najwięksi kryminaliści mogą się nawrócić, jeśli tylko dać im szansę i zaufanie. W każdym człowieku istnieje iskierka dobra, trzeba mu pomóc ją rozpalić i pielęgnować.

Książka obejmuje dwa etapy życia o. Tyberskiego. Część przed więzieniem, kiedy pracował na budowie, był w szkole wojskowej, przeżył nawrócenie i ostatecznie rozpoznał swoje powołanie; oraz część działalności jako kapelana młodzieży i przez ostatnie 20 lat – posługi kapłańskiej w więzieniu.

– Bóg kocha człowieka i również kocha mojego brata mordercę, bo Jego miłosierdzie jest wielkie. To jest książka dla wszystkich, a szczególnie dla ludzi młodych, którzy gdzieś tam w swoim życiu nie zawsze podejmują właściwe decyzje. Żeby mieli świadomość, jak łatwo może nam się dostać. My sobie nie zdajemy z tego sprawy. Daję słowo, kto weźmie tę książkę do ręki, będzie chciał ją skończyć jak najszybciej, doczytać do końca – obiecuje autor, o. Kazimierz Tyberski.

Książka „Mój brat morderca” o. Kazimierza Tyberskiego pod red. Sylwestra Szefera, ukaże się 14 lutego nakładem Wydawnictwa Fides.
Patronat medialny nad książką sprawuje Radio Niepokalanów.