„Moce nadŁódzkie” czas start!

Masz dobry pomysł? Myślisz o zorganizowaniu rodzinnych treningów na świeżym powietrzu albo zajęć ekologicznych? A może chcesz, aby w Twojej okolicy odbyły warsztaty kulinarne dla seniorów? Pomogą w tym „Moce nadŁódzkie”. Na realizację pomysłów są aż 2 miliony złotych. O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, czyli m.in. stowarzyszenia i fundacje.

– Samorząd województwa łódzkiego wspiera lokalne społeczności. Zachęcamy do działania i wierzymy, że dzięki dotacjom mieszkańcy naszego regionu rozwiną skrzydła – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

W ramach „Mocy nadŁódzkich” dotacje mogą otrzymać m.in. projekty związane z nauką, zdrowiem, aktywnością fizyczną, sztuką i kulturą. To pomysły lokalnej społeczności, które zmierzają do rozwiązania wspólnego problemu lub motywują mieszkańców do aktywności. Projekty mogą być związane też z pomocą rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz niepełnosprawnym.

Wnioski można składać do 19 grudnia. Maksymalna kwota dotacji to 25 tys. zł.

W tym roku dzięki  „Mocom nadŁódzkim” udało się zorganizować m.in. młodzieżowe manewry terenowe w Grabowie w powiecie łaskim, wycieczki kulturalne w Pajęcznie oraz lekcje Monressori w Toporowie w powiecie wieluńskim.

Więcej informacji o konkursie : https://tiny.pl/c89rd

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego