Mikołajki w warszawskim zoo

W najbliższą niedzielę, 2 grudnia, na gości warszawskiego zoo czeka wiele mikołajkowych atrakcji – gry, konkursy i pakowanie prezentów dla zwierząt. Tego dnia niedźwiedzie polarne – Gregory i Alego – będą świętować ósme urodziny.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w ptaszarni. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z opiekunami niedźwiedzi oraz poznać sekrety życia zwierzaków, ulubione przysmaki i zabawy. Najmłodsi spróbują swoich sił w edukacyjnej zabawie „Zapoluj jak niedźwiedź polarny”. Nie zabraknie też koła fortuny z nagrodami i warsztatów plastycznych. Urodzinowe spotkanie uświęci rybno-majonezowy tort, przygotowany dla misiów. Równocześnie dzieci staną się Pomocnikami Świętego Mikołaja i przygotują mikołajkowe prezenty dla podopiecznych zoo.

Zbiórka dla drapieżników

Chętni mogą przynosić prezenty dla niedźwiedzi polarnych, jaguarów, tygrysicy, serwali, kotów argentyńskich, gepardów i surykatek. Opiekunowie, w imieniu swoich podopiecznych, wytypowali listę wyczekiwanych podarunków: plastikowe wiadra, baniaki po wodzie (min. 5 litrów), wytrzymałe piłki, kosze wiklinowe (różnej wielkości), wanienki dziecięce lub miednice plastikowe, a także duże maskotki (dla większych drapieżników) i nieco mniejsze (dla młodych gepardów i surykatek). Podarowane rzeczy powinny być czyste i pozbawione szkodliwych substancji.

PROGRAM:

godz. 10.00-13.00, ptaszarnia
· Ciekawostki o niedźwiedziach polarnych – spotkanie z opiekunami,
· ZOObacz sierść niedźwiedzia z baaardzo bliska,
· Historia warszawskich niedźwiedzi polarnych,
· Zapoluj jak niedźwiedź polarny – gra edukacyjna o ociepleniu klimatu,
· Co wiesz o zwierzętach polarnych – mini gra terenowa,
· Polarne koło fortuny,
· Przypinki z polarnymi zwierzakami – warsztaty plastyczne,
· Pokoloruj bohaterów książki „Idziemy do zoo…”,
· Mikołajkowe pakowanie prezentów dla zwierzaków.

godz. 10.30-11.50
· Najpiękniejsza urodzinowa laurka dla niedźwiedzi polarnych,
· Najciekawsze mikołajkowe przebranie.

godz. 12.00-12.30
· Urodzinowy tort dla gości Gregora i Aleuta

godz. 13.00-14.00, przy wybiegu niedźwiedzi polarnych
· Niedźwiedziowe „Sto lat”,
· Torty warzywno-rybno-majonezowe dla Gregora i Aleuta,
· Miśkowe prezenty,
· Konkurs wiedzy o niedźwiedziach.

Do udziału w wydarzeniu upoważnia bilet wstępu do zoo. Szczegóły dostępne są tutaj i na stronie zoo.waw.pl.

Miejski Ogród Zoologiczny obchodzi w tym roku 90. urodziny. Z tej okazji, na terenie zoo organizowanych jest wiele wydarzeń i atrakcji dla zwiedzających. Warszawiacy mogą już korzystać z nowego wejścia od strony ul. Jagiellońskiej, wyremontowanej alei głównej, a także podziwiać wybudowane stawy dla żółwi błotnych. Na powierzchni 40 ha mieszka obecnie ponad 12 000 zwierząt, należących do 543 gatunków, z których 47 jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Informacja prasowa/Urząd m.st. Warszawy