Międzyzakonne Forum Apostolatu Biblijnego w Łodzi – RELACJA

Głównym tematem Międzyzakonnego Forum Apostolatu Biblijnego, które dziś odbyło się w Łodzi był przekaz Słowa Bożego zarówno w sposób tradycyjny jak Lectio Divina, czy krąg biblijny, jak i przekaz w mediach – film, książka, media społecznościowe.

Jak tłumaczy Pasjonista – o. Waldemar Linke – Międzyzakonne Forum Apostolatu Biblijnego jest spotkaniem osób zaangażowanych w tę formę działalności duszpasterskiej – osób związanych z różnymi instytutami życia konsekrowanego jak i świeckich, którzy współpracują z zakonnicami i zakonnikami. To spotkanie miało służyć temu, żebyśmy się spotkali, poznali i dowiedzieli się o tym, co robimy, co chcielibyśmy robić, wymienili doświadczenia, oraz czego byśmy potrzebowali, żeby nasza praca apostolska była efektywniejsza. – podkreśla organizator spotkanie.

Spotkanie odbyło się przy kościele oo. Pasjonistów w łodzi – przy parafii Matki Bożej Bolesnej na łódzkim Teofilowie.- Mieliśmy się spotkać w dużo większej grupie, ale czas nie sprzyja dużym zgromadzeniom – więc spotykamy się tutaj, gdzie realnie dzieje się duszpasterstwo. – dodaje o. Linke.

Całodzienne spotkanie związane z prelekcjami, wymianą zdań i wspólną modlitwą zakończyła wieczorna Msza Święta, której przewodniczył metropolita łódzki- ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Niepokalanów.

Fot./Tekst: https://www.archidiecezja.lodz.pl/