Między słowami

Audycja o książkach – dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Ciekawi goście – autorzy, redaktorzy, tłumacze, specjaliści, wydawcy; relacje z Targów Książek, dyskusyjnych klubów książek, spotkań autorskich oraz akcji popularyzujących czytanie; zachęcamy do czytania i kontemplowania, do refleksji i śmiechu… ,,Między słowami” przybiera niekiedy charakter poradnika – Jak żyć zdrowo? Jak być pięknym? Jak nie zwariować? To audycja chyba o wszystkim… o zdrowiu, miłości (niekoniecznie do książek), o muzyce i sztuce, o podróżach i gotowaniu… W ,,Między słowami” podpowiadamy, co właśnie ukazało się na rynku, co czytać warto i dlaczego… Dzięki uprzejmości wielu wydawnictw, zapoznajemy Słuchaczy z fragmentami wybranych książek w interpretacji znanych aktorów lub autorów danych publikacji.

Zaprasza Malwina Szymańska.

Słuchaj: poniedziałek, środa, piątek, 17.15 oraz niedziela, 15.30 (powtórka wybranej audycji z tygodnia).


Audycje archiwalne:

Lot koło Nagiej Damy

Trzęsienie ziemi, lawiny, wypadek alpinisty, akcja ratunkowa w Himalajach ‒ to tylko wstęp do tej zaskakującej historii. Zimowa wyprawa na Nanga Parbat (8125 m) w Pakistanie okazała się dla mnie kluczem do przeszłości i przyszłości. Poszukiwałam polskiego pilota, który latał po wojnie w Himalajach, Karakorum, Hindukuszu, przyjaźnił się z maharadżą. To on mnie odnalazł. Mieszkał koło miasta Opatrzność…

Tę prawdziwą opowieść zapisałam, by ocalić od zapomnienia losy rodaków wiernych dewizie: Bóg, Honor, Ojczyzna.
Monika Rogozińska

Monika Rogozińska ‒ dziennikarz, członek The Explorers Club. Absolwentka polonistyki i kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, po studiach pracowała w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Została ratownikiem i przewodnikiem tatrzańskim, przewodniczącą „Solidarności” w schroniskach. Tworzyła dla cudzoziemców programy zwiedzania Polski. Współorganizowała i uczestniczyła w zimowych ekspedycjach na ośmiotysięczne szczyty jako korespondent dziennika Rzeczpospolita, radia, TVP. Organizowała i prowadziła wyprawy otwierające nowe kierunki w światowej turystyce. Współautorka książek, wystaw, publikuje w kraju i za granicą. Jest matką dwóch synów.