Max Festiwal, czyli rekolekcyjne spotkanie młodych w Niepokalanowie: 11-15 lipca

Pokój i dobro!
Już 11 lipca, rozpoczniemy tegoroczny Max Festiwal, czyli rekolekcyjne spotkanie młodych w Niepokalanowie. Jak co roku czeka na was ogrom atrakcji, modlitwy i łaski.

W tym roku świadectwem swojej wiary podzielą się z nami:

o Jakub Kamiński OFMConv – kapłan, franciszkanin, duszpasterz młodzieży, gitarzysta Pokój i Dobro z płyty ,,Bracia Wilcy”. Stałym bywalcom Max Festiwalu jest znany z poprzednich edycji, bo jako kleryk przyjeżdżał do Niepokalanowa. W tym roku, drugiego dnia Festiwalu, podzieli się z nami świadectwem swojego życia wyjaśniając co w jego historii znaczy słyszeć głos Boga.

Marcin Kwaśny – aktor filmowy, teatralny, po otrzymaniu łaski wiary i spowiedzi stał się głosicielem Jezusa. Znany z filmów takich jak ,,Powołany” czy ,,Pilecki” będzie w tym roku po raz pierwszy gościem Max Festiwalu. Swoim świadectwem podzieli się z nami drugiego dnia Festiwalu i wskaże swoją drogę myślenia zgodnie z zamysłem Boga.

Zespół Pokój i Dobro – zespół muzyczny, który tworzą klerycy, franciszkanie studiujący teologię w seminarium w Łodzi. Zespół braci działa już od wielu lat wydając w tym czasie niejedną kasetę (!) i płytę. Bracia posługują na Max Festiwalu również jako animatorzy grup dzielenia, służba liturgiczna i o wiele więcej. Koncert w Niepokalanowie jest ich najważniejszym w ciągu roku, więc przed publicznością Max Festiwalu dadzą z siebie wszystko, by każdy słuchacz doświadczył, że może Słuchać, Myśleć i Wierzyć „Nadziei, że ten świat można zmienić”.

Marcin Perłowski – Dyrektor Centrum Życia i Rodziny Centrum Życia i Rodziny. Zaprosiliśmy Go, aby przeprowadził MaxFestiwalowiczów przez temat aktywnego Wierzenia w Boga i realizowania tej wiary wobec zagrożeń i szans płynących z dostępu do internetu i świata wirtualnego.

Zespół Max Festiwalu – Monika Rochowiak odpowiedzialna za śpiew, Franciszek Prokopiuk dowodzący instrumentalistami, a ponadto chór i franciszkanie z zespołu Pokój i Dobro jak każdego roku zapewnią radosną atmosferę przed niepokalanowską sceną w czasie całego festiwalu.

Ponadto w programie nie zabraknie modlitwy, adoracji, spotkań z Bogiem oraz z innymi ludźmi, z którymi wspólnie będzie uczyć się słuchać, myśleć i wierzyć.

Zapisy oraz więcej informacji na www.maxfestiwal.pl

Do zobaczenia w Niepokalanowie!

O Max Festiwalu z organizatorami na antenie Radia Niepokalanów rozmawiał Marcin Zieliński.