„Matko Boża Łaskawa zjednocz serca Polaków”

W pierwszą sobotę czerwca w Kościele Matki Bożej Różańcowej na warszawskim Bródnie nastąpi nawiedzenie obrazu Matki Bożej Łaskawej. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia – wspólnota „Żołnierze Chrystusa” oraz „Męski Różaniec Warszawa” – „będziemy dziękować Królowej za interwencję 100 lat temu, ale i prosić o opiekę na kolejne 100 lat dla stolicy oraz całej Ojczyzny”. Ufają, że będzie to początek perygrynacji obrazu Matki Bożej Łaskawej po warszawskich parafiach.  

W sobotę (6 czerwca) o godz. 17:30 zapraszają mężczyzn z rodzinami pod kościół Matki Bożej Różańcowej, gdzie nastąpi uroczyste wniesienie obrazu Patronki Warszawy, po nim Nabożeństwo Czerwcowe, a o godz. 18:30 Msza Święta i wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 20:00 zaplanowano początek całonocnej męskiej Adoracji Najświętszego Sakramentu, na którą można zapisywać się na fanpage’u wydarzenia, https://www.facebook.com/events/716402505772112/ 

W niedzielę (7 czerwca) o godz. 17:00 w Kościele Matki Bożej Różańcowej przy ul. Wysockiego 8 spotkanie z pisarką Ewą Storożyńską, autorką m.in. takich książek jak: „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, „Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata”. Po spotkaniu, o godz. 18:00 Nabożeństwo Czerwcowe, a o godz. 19:00 Msza Święta. 

„Pisarka przedstawi słuchaczom nieustanną opiekę Matki Bożej na tle kilkusetletniej historii polskiego narodu. Spora część przywołanych przez Ewę Storożyńską faktów jest zdecydowanej większości Polaków nieznana. Nic dziwnego, bowiem nie znajdziemy ich w podręcznikach historii, tak jak nie znajdziemy w nich np. nawet małej wzmianki               o dwukrotnym wstawiennictwie Matki Bożej w Bitwie Warszawskiej w 1920 r., bitwie która zaważyła o historii Polski     i Europy. Można zadać proste pytanie, co tak naprawdę ja sam wiem o Cudzie nad Wisłą? Matka Boża Łaskawa nigdy nas nie zawiodła. Zawodzili ludzie. Bez zawierzenia Matce Bożej nie możemy liczyć na najmniejsze nawet zwycięstwo” – przypomina Paweł Jaworski ze wspólnoty „Żołnierze Chrystusa”. 

 
„Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bródna i okolic na to niesamowite spotkanie z naszą Królową! Patronką Warszawy! Strażniczką Polski! Nie zmarnujmy tej szansy. Spotkanie będzie też okazją do uzyskania informacji o powstającym pomniku-wotum Matki Bożej Łaskawej, który w sierpniu stanie Radzyminie” – informują organizatorzy. Wszyscy, którzy chcieliby dołożyć dar serca do jego powstania zapraszamy na stronę: https://diecezja.info.pl/1920-2/.