Marzec – miesiąc poświęcony św. Józefowi

Marzec w Kościele Katolickim przeżywany jest jako miesiąc poświęcony św. Józefowi. Gorąco zachęcamy do modlitwy do św. Józefa, zwłaszcza w tym roku, kiedy przeżywamy Rok św. Józefa.

Szczególnym nabożeństwem do św. Józefa wyróżniała się św. Teresa. Oto jej słowa: „Niechże będzie, jaka chce łaska, której potrzebujemy, jeżeli się tylko udamy po nią do św. Józefa, niezwłocznie wysłuchani będziemy. Jakże wielkie tedy korzyści zyskamy, jeżeli poświęcimy szczerze ten miesiąc czci św. Józefa!”

Modlitwa w trudnej sytuacji do św. Józefa

Niezliczeni są ci, którzy przede mną modlili się do Ciebie i otrzymali pociechę i pokój, łaski i dobrodziejstwa. Moje serce, tak smutne i pełne troski, nie może znaleźć ukojenia w tym doświadczeniu, które mnie dotknęło. O chwalebny święty Józefie, Ty znasz wszystkie moje potrzeby, zanim wypowiem je na modlitwie. Ty sam wiesz, jak ważna jest dla mnie sprawa, z którą przychodzę do Ciebie. Upadam przed Tobą i wzdycham pod ciężarem mego utrapienia. Nie ma ludzkiego serca, któremu mógłbym powierzyć moją troskę. A nawet gdybym zdołał znaleźć współczującą osobę, która chciałaby być przy mnie, to przecież nie mogłaby mi pomóc. Tylko Ty, święty Józefie, możesz mi pomóc w mym smutku, dlatego błagam Cię o to z całego serca. Wszak święta Teresa napisała i zna to cały świat: „O cokolwiek poprosisz świętego Józefa, z pewnością to otrzymasz”. O święty Józefie, pocieszycielu strapionych, zlituj się nade mną i nad tymi biednymi duszami cierpiącymi w czyśćcu, które pokładają ufność w naszych modlitwach. Amen. (3 razy – Chwała Ojcu…)

Na zdjęciu na górze: Cudowny obraz św. Rodziny, w którym szczególną cześć odbiera św. Józef/Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu


Przeczytaj także:
Rok św. Józefa: 30-dniowe nabożeństwo do św. Józefa w sprawach trudnych