Małe i duże Franciszkańskie Podróże: LOURDES

„MAŁE I DUŻE FRANCISZKAŃSKIE PODRÓŻE” – to reportaże przygotowane we współpracy z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowo-Turystycznym PATRON TRAVEL. Tym razem zapraszamy w niezwykłą podróż do LOURDES – miejsca objawień Najświętszej Maryi Panny.

W tej małej francuskiej miejscowości Maryja ukazywała się od 12 lutego do 16 lipca 1858 r. 14-letniej dziewczynce Bernadetcie Soubirous. W jednym z 18 objawień Piękna Pani nazwała siebie „Niepokalanym Poczęciem”, co zostało odebrane jako potwierdzenie ogłoszonego zaledwie 4 lata wcześniej dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Pielgrzymka z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowo-Turystycznym PATRON TRAVEL, podczas której został zarejestrowany materiał, odbyła się w dniach 9-12 lutego 2018 r. i była zorganizowana z okazji Dnia Chorego oraz przypadającej w tym roku 160. rocznicy objawień w Lourdes. Przewodnikami pielgrzymki były Mirosława Choińska oraz Gabriela Snaczke. Opiekę duchową sprawował franciszkanin o. Paweł Warchoł. Materiał przygotowała Malwina Szymańska.


AUDYCJE ARCHIWALNE:

AUDYCJA NR 1

 

AUDYCJA NR 2

 

AUDYCJA NR 3

 

AUDYCJA NR 4

 

AUDYCJA NR 5

 

AUDYCJA NR 6