Makulatura na misje. Sochaczew dla Syrii

Sochaczew ponownie włącza się w ogólnopolską akcję „Makulatura na misje”. Tym razem celem jest pomoc chrześcijanom w Syrii. Od środy 12 grudnia do piątku 21 grudnia przed kościołem parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie stanie kontener na makulaturę (w uliczce między plebanią a muzeum). Tak jak w ubiegłych latach akcję prowadzi biuro posła Macieja Małeckiego we współpracy z parafią św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

Dochód z zebranej makulatury zostanie przekazany na wsparcie dla Syrii przeżywającej koszmar wojny. Wyniszczony przez długoletnie wojny kraj, potrzebuje dziś każdej pomocy. Mieszkańcy są w katastrofalnej sytuacji.

– Zachęcam do zrobienia przedświątecznych porządków w piwnicach, komórkach, garażach – mówi poseł Maciej Małecki, który lat organizuje akcje na naszym terenie. – Może leżą tam papiery, z którymi nie mamy co zrobić? Może przez ostatnie miesiące uzbierał się cały stos gazet? Wystarczy przywieźć makulaturę i wrzucić do kontenera. Nasz niewielki wysiłek będzie wielką pomocą dla najbiedniejszych.