Lubię, jak na mnie patrzysz… Światło, piękno, spotkanie

Jesteś katolikiem. Co niedzielę chodzisz do kościoła. Modlisz się codziennie – rano i wieczorem. Zapytany, umiesz opowiedzieć kim jest Bóg, wiesz, że działa w Twoim życiu i Jemu wszystko zawdzięczasz. Starasz się dobrze żyć i nie czynić drugiemu, co Tobie niemiłe. I dobrze! Ale czy znasz Boga? Czy potrafisz wejść z Nim w relację? Czy wiesz, że On chciałby być naprawdę Twoim przyjacielem? Być w Twoim życiu, cieszyć się Twoimi sukcesami i przytulać Cię w chwilach porażki? Jeżeli teraz uświadomiłeś sobie, że też tego chcesz, ale nie wiesz jak zacząć, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Autor, Andrzej Zając OFMConv  – franciszkanin, kapłan, spowiednik, kierownik duchowy
– nauczy Cię jak zaprzyjaźnić się z Bogiem, jak Mu zaufać, jak dostrzec Jego pełne miłości spojrzenie na Ciebie. Nauczy Cię jak patrzeć na Boga, żeby dostrzegać Go w Nim samym, w drugim człowieku, w całym świecie. Wykorzystując historie biblijne, opowieści o świętych i wydarzenia z własnego życia, pokaże Ci, jak każdą chwilę przemienić w modlitwę, byś zawsze czuł, że Bóg jest blisko Ciebie.

Fragment książki:

Jak ważne jest to spojrzenie Boga w moim życiu. Doświadczenie wiary zaczyna się właśnie od tego Jego spojrzenia. Jak ważne jest, by odczuć je na sobie, w sobie poczuć i pozwolić mu spocząć na zawsze. Każdy na co dzień doświadcza różnych spojrzeń. Od kiedy człowiek wstanie rano, widzi w lustrze swoje spojrzenie, może pełne niezadowolenia, bo trzeba się spieszyć, a spać się chce. Spojrzenie kogoś z domowników, komu przyblokowało się łazienkę zbyt długą toaletą. Spojrzenie kogoś potrąconego niechcąco w biegu. Spojrzenie, w którym nie ma zrozu- mienia. A chodzi o spojrzenie miłości – bez osądu, pretensji, urazy. Może nawet nie zdaję sobie sprawy z tego, jak bardzo tego spojrzenia potrzebuję. Kobieta z Ewangelii też tego nie wiedziała. Dowiedziała się, kiedy tego spojrzenia doświadczyła. I ja chcę go doświadczyć. Jeśli dotąd nie go poczułem, nie znaczy to, że On tak na mnie nie patrzy. Może po prostu uciekam przed tym spojrzeniem jak Adam w raju, kiedy dał się zwieść i zgrzeszył. Mnie też Bóg szuka. Dlatego nie będę chował się przed Nim, ale wyjdę – taki, jaki jestem – na otwarte pole, do światła, aby nic nie przesłoniło Jego spojrzenia.

Ruszyła przedsprzedaż! Premiera 4 października 2019. Do nabycia w Wydawnictwie Bratni Zew.