Loretto (gmina Wyszków): 20 maja, IX pielgrzymka Czytelników miesięcznika „Różaniec”, Wydawnictwa Sióstr Loretanek i Członków Rodziny Loretańskiej

Layout 1Już niezadługo, bo 20 maja (sobota) 2017 r.  odbędzie się IX pielgrzymka do Loretto Czytelników miesięcznika „Różaniec”, Wydawnictwa Sióstr Loretanek i Członków Rodziny Loretańskiej.

Żeby usłyszeć słowa, które kieruje do nas Bóg, warto oddalić się od zgiełku codzienności. Taką okazję stwarza doroczna pielgrzymka do Loretto Czytelników miesięcznika „Różaniec”, Wydawnictwa Sióstr Loretanek i Członków Rodziny Loretańskiej. W tym roku, jak informują siostry loretanki, 20 maja – zgromadzimy się przed tronem Matki Bożej Loretańskiej w sanktuarium w Loretto pod hasłem: „Maryja ratunkiem dla świata”.

„Na końcu moje Niepokalane Serce zatryumfuje”. Obietnica Matki Bożej napełnia nas nadzieją, że w zmaganiu ze złem, cierpieniem i trudnościami, które nas spotykają, nie jesteśmy sami. Mamy potężną Orędowniczkę w niebie, która jest naszą kochającą i czułą Matką. Zgromadzeni na wspólnej modlitwie, Jej Niepokalanemu Sercu powierzajmy siebie samych, nasze rodziny, bliskich i cały świat, prosząc Boga o pomoc, opiekę i umocnienie.

IX PIELGRZYMKA
CZYTELNIKÓW „RÓŻAŃCA”,
WYDAWNICTWA SIÓSTR LORETANEK
I CZŁONKÓW RODZINY LORETAŃSKIEJ

20 maja 2017 r. (sobota)
sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto

Hasło: Maryja ratunkiem dla świata

PROGRAM
9.30 – Godzinki
10.10 – Konferencja – o. prof. Grzegorz Bartosik, franciszkanin
10.40 – Różaniec – tajemnice radosne
11.10 – Spotkanie z Zofią Pilecką, Czesławem Ryszką i Renatą Bobrowską
11.35 – Spotkanie z Rodziną Loretańską i Czytelnikami „Różańca”
12.00 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Zawitkowskiego z Łowicza
14.30 – Występ zespołu ludowego Chodowiacy z Siedlec
15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia