Łódzkie: wyruszył kolejny pociąg po obywateli Ukrainy

Kolejna grupa uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy przyjedzie do województwa łódzkiego. Drugi pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wysłał dziś (8 marca) Marszałek Grzegorz Schreiber.

Pociąg pojedzie do Jarosławia. Działania przeprowadzone zostały w ścisłej współpracy z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem.

To już drugi pociąg wysłany przez marszałka województwa łódzkiego po mieszkańców Ukrainy. Pierwszym, w niedzielę (6 marca) przyjechało 300 osób.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego podejmuje szereg działań, które pomogą obywatelom Ukrainy. Dla osób dorosłych z inicjatywy marszałka Grzegorza Schreibera zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia z języka polskiego.
Kursy językowe realizują nasze szkoły w Łodzi, Zgierzu, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Łowiczu i Skierniewicach.
W Wojewódzkim Urzędzie pracy utworzony zostanie punkt informacyjny, w którym obywatele Ukrainy, na miejscu otrzymają informacje o możliwościach zatrudnienia.

Zdjęcia: Piotr Wajman