Łódzkie: Wojewódzkie Dni Seniora

Bo wiek to tylko liczba

Za pracę i aktywność seniorów, a także dzielenie się ich życiowym doświadczeniem podziękował Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego podczas piątkowych (16 września) obchodów Wojewódzkiego Dnia Seniora. Uroczystość w imieniu Samorządu Województwa Łódzkiego Wojewódzkie zorganizowało Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

– To bardzo ważne żebyśmy mieli możliwości nie tylko spotkania, ale także wspólnej interakcji. Ten gest człowieka wobec drugiego człowieka. Po okresie pandemicznego zamknięcia wszyscy jesteśmy spragnieni relacji społecznych i to jest dobry czas, abyśmy te relacje uzupełnili – mówił Zbigniew Ziemba.

Wojewódzkie Dni Seniora zorganizowane zostały po raz czwarty. W tym roku odbyły się na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie.

Głównym ich celem jest integracja i aktywizacja seniorów. W piątek do Rogowa przyjechało blisko 300 seniorów z całego województwa łódzkiego.

– To bardzo ważne i potrzebne dla nas wydarzenie, bo możemy się ze sobą spotkać, porozmawiać. My wciąż jesteśmy aktywni i mamy bogate doświadczenia zarówno z pracy zawodowej czy życia rodzinnego, którymi chcemy się dzielić. Im bardziej człowiek jest zaangażowany w działalność na rzecz innych ludzi tym ma bardziej pozytywne myślenie i nie ma czasu chorować – mówi seniorka Janina Tropisz.

W programie obchodów przygotowano warsztaty tematyczne, zajęcia ruchowe w Arboretum, występy artystyczne zespołów senioralnych oraz konkursy z nagrodami.

Gwiazdą wydarzenia był Zespół Klenczon Projekt, w repertuarze którego są takie przeboje jak: Kwiaty we włosach, Anna Maria czy Nikt na świecie nie wie.

Wojewódzkie Dni Seniora objął patronatem Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

zdjęcia: Piotr Wajman

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego