Łódzkie: Promujemy aktywność fizyczną. Konkursy: „Strzelectwo sportowe Plus” i „Rowerowe Łódzkie na Plus” rozstrzygnięte!

Wyścigi kolarskie, zawody, maratony rodzinne oraz bezpłatne zajęcia strzeleckie zostaną zorganizowane dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Dziś odbyło wręczenie czeków beneficjentom konkursów „Strzelectwo Sportowe” i „Rowerowe Łódzkie na Plus”. Wsparcie otrzymało około 40 stowarzyszeń i organizacji pozarządowych na łączną kwotę około 2 mln zł.

W latach 2019-2024 samorząd województwa łódzkiego na sport przeznaczył ponad 100 mln zł, z czego w bieżącym roku ok. 27 mln zł.

– Od początku kadencji samorząd województwa łódzkiego wspiera sport w bardzo dużym zakresie – mówi Marszałek Grzegorz Schreiber. – Promujemy aktywność fizyczną w każdej postaci zarówno w wydaniu profesjonalnym, jak i amatorskim. Wprowadzone w ubiegłym roku nowe konkursy „Rowerowe Łódzkie na Plus” i „Strzelectwo Sportowe” cieszą się dużym zainteresowaniem i są uzupełnieniem programów takich jak „Infrastruktura sportowa Plus”, stypendialnego czy „Wydarzenia sportowe Plus”.

W ramach „Rowerowe Łódzkie na Plus” m. in.: w Łodzi zostanie zorganizowany rajd na orientację i Puchar Polski w kolarstwie szybkim, w Zapolicach (pow. zduńskowolski) – wojewódzkie zawody w kolarstwie przełajowym, w Jastrzębiu Łaskim (pow. łaski) – maraton rodzinny, a Parzęczewie (pow. zgierski) – mistrzostwa w pumtracku.

– Mamy największy w Europie pumtrack – mówi Krzysztof Wolski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kolarstwa i Turystyki Rowerowej „Peleton”. – W tym roku zorganizujemy kolejne zawody dla młodzieży z województwa łódzkiego. Jest moda na pumtrack, który jest już dyscypliną olimpijską. Koszt organizacji zawodów jest wysoki, więc wsparcie Urzędu Marszałkowskiego jest nam bardzo potrzebne. Mamy już profesjonalnych instruktorów, którzy będą szkolić młodzież, kto wie może w przyszłości wychowamy mistrza olimpijskiego.

Dodajmy, że wsparcie w ramach konkursu otrzymały 22 stowarzyszenia, łączna pula środków wyniosła prawie pół miliona złotych.

Natomiast 1,5 mln zł – to tegoroczna pula środków konkursu „Strzelectwo Sportowe”. Maksymalna kwota dotacji to 100 tys. zł. Celem zadania jest popularyzacja strzelectwa sportowego, kształtowanie postaw proobronnych oraz tworzenie warunków dla rozwoju talentów i zainteresowania strzelectwem sportowym wśród dzieci i młodzieży województwa łódzkiego. Jednym z beneficjentów pierwszej edycji programu był Klub Sportowy „Społem” z Łodzi.

– Świetna akcja, fajnie, że coś takiego ruszyło w naszym województwie – mówił Tomasz Łukaszewski, trener strzelectwa w KS „Społem”. – Dzięki tej pomocy mogliśmy zorganizować zajęcia, uczestniczyły w nich 4 szkoły, do tego jeszcze ośrodki wychowawcze, w sumie ponad 100 dzieci. Dzięki dotacji mogliśmy również trochę odnowić arsenał broni, którą posiadamy.

Z tym większą radością informujemy, że łódzki KS „Społem” także w tym roku będzie mógł szkolić młodzież, bowiem kolejny raz został beneficjentem konkursu, a wraz z nim 15 innych podmiotów z Łódzkiego.

Więcej informacji:

„Rowerowe Łódzkie na Plus”: https://tiny.pl/dw816

„Strzelectwo Sportowe Plus”: https://tiny.pl/dw8jm

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego