Łódzkie na PLUS – wiemy z czego wybierać

Znamy już projekty, na które będzie można głosować w budżecie obywatelskim „Łódzkie na PLUS”. Zarząd województwa łódzkiego zatwierdził 182 zadania powiatowe i 15 projektów zadań wojewódzkich, z których dokonamy wyboru.

Senioriada czy spartakiada sołecka w powiecie bełchatowskim? Biblioterapia czy warsztaty z mozaiki w powiecie łaskim? A może plenerowe pokazy filmowe lub warsztaty pająka sieradzkiego w łęczyckim?

Ze wszystkimi propozycjami można zapoznać się na stronie internetowej budżetu obywatelskiego „Łódzkie na PLUS” bo.lodzkie.pl i już dziś zastanowić się nad faworytami.

Co dalej? Głosowanie potrwa od 12 do 30 czerwca. Wtedy będzie można zagłosować na wybrany projekt wojewódzki i powiatowy. Typujemy na wydrukowanej ze strony internetowej budżetu karcie do głosowania wrzucając ją do jednej z urn rozmieszczonych w różnych miejscach regionu. Wykaz tych miejsc również na stronie bo.lodzkie.pl.

W dwóch powiatach: kutnowskim i Piotrkowie Trybunalskim już wiadomo, że zgłoszone projekty powiatowe zostaną zrealizowane, bo nie przekroczyły puli pieniędzy przeznaczonych na ich wykonanie. Dlatego tutaj głosuje się tylko na zadania wojewódzkie.

Przypomnijmy, że na realizację zadań w tej edycji budżetu obywatelskiego „Łódzkie na PLUS” przeznaczono 8 milionów złotych.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego