Łódzkie: Kolejne wsparcie dla Ukrainy

Samorząd Województwa Łódzkiego przekazał kolejny TIR z darami, który tym razem trafi do zmasakrowanej przez rosyjskie wojska Buczy.

Pomoc tę Urząd organizuje wspólnie z wołyńskim regionem partnerskim. Pomysł zrodził się w czasie spotkania z Igorem Chulipem, który zajmuje się koordynacją pomocy humanitarnej w tym regionie Ukrainy.

Do Buczy trafią dary pozyskane przez Samorząd Województwa Łódzkiego od polskich firm. Dary przekazały: Polski Cukier – Krajowa Spółka Cukrowa S.A., Delia Cosmetics sp. z o.o., Ptak S.A., Przetwórstwo Owoców i Warzyw ,,DROS”

Firmy przekazały produkty żywnościowe o długotrwałym terminie przydatności do spożycia i środki higieny osobistej.

Dodatkowo samorząd zakupił i przekazał agregaty prądotwórcze.

Samorząd Województwa Łódzkiego nie ustaje w organizowaniu pomocy dla uchodźców. Do obywateli Ukrainy, którzy przebywają na terenie naszego województwa trafi ponad 200 urządzeń gospodarstwa domowego o wartości blisko 100 tys. zł.  Między innymi pralki, suszarki, czajniki, przekazała nieodpłatnie firma BSH – największy producent AGD w Europie.

– BSH angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przekazując m.in. AGD. Widzimy, że skala potrzeb jest ogromna, a społeczna odpowiedzialność biznesu jeszcze bardziej potrzebna. Dlatego w całej Polsce przekazaliśmy ponad 1500 sztuk urządzeń gospodarstwa domowego m.in. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Lokalne władze dobrze wiedzą, gdzie potrzeby uchodźców są najpilniejsze i dzięki nim nasz sprzęt trafia we właściwe miejsca – mówi Marta Kujawa, menedżer ds. PR

– Jesteśmy w stałym kontakcie z firmami z Łódzkiego i cały czas staramy się pozyskiwać to, co niezbędne do codziennego życia. Tym razem dzięki współpracy z firmą BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego możemy przekazać wszystko, co niezbędne w codziennym życiu, a czego nie mogli zabrać ze sobą ci, którzy uciekli przed wojną – mówi Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.

Województwo Łódzkie od początku jest zaangażowane w pomoc uchodźcom z Ukrainy, zarówno tym którzy przebywają w naszym regionie jak i w regionach partnerskich.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego