Łódź: Bezpłatne wsparcie dla osób i rodzin osób dotkniętych chorobą nowotworową

Caritas Archidiecezji Łódzkiej rozpoczęła realizację projektu „Udzielanie wsparcia psychologicznego dla pacjentów onkologicznych i dla ich rodzin”. Zapraszamy osoby, które straciły kogoś bliskiego w wyniku choroby nowotworowej, rodziny osób chorych na nowotwór, a także pacjentów onkologicznych do skorzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego. Wsparcie będzie miało charakter indywidualny i grupowy.

W ramach projektu będzie możliwość skorzystania między innymi ze spotkań psychoedukacyjnych w zakresie radzenia sobie w sytuacji straty osoby bliskiej. Pomoc psychologiczna obejmuje wsparcie w przeżywaniu żałoby, radzenie sobie ze stresem, gdy w rodzinie choruje ktoś bliski oraz pomoc w emocjonalnym radzeniu sobie z chorobą nowotworową.

Najbliższe spotkanie psychoedukacyjne już we wtorek, 27 września, o godz. 17:00, Biurze Wolontariatu Caritas w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 85, lewa oficyna, 2. piętro.

Informacje i zapisy pod numerem telefonu: 667 399 477, od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 – 17:00 oraz pod adresem abobowicz@toya.net.pl.

Tomasz Kopytowski
kierownik ds. marketingu społecznego / rzecznik prasowy
Caritas Archidiecezji Łódzkiej