Łódź: Mixer Regionalny – 8, 9 września 2018

Mixer Regionalny to największa i otwarta dla wszystkich impreza promująca Województwo Łódzkie. Przyświeca jej hasło „Łódzkie na weekend”. To doskonała okazja, aby w jednym miejscu poczuć klimat i różnorodność kulturową miast i wsi Województwa Łódzkiego.Na trzech scenach ustawionych przy ulicy Piotrkowskiej i w Pasażu Schillera pojawią się regionalni wystawcy z niezwykle bogatą ofertą atrakcji turystycznych, artystycznych, kulinarnych i kulturalnych.

Sobota będzie należała do przedstawicieli samorządów z regionu łódzkiego. W niedzielę zaprezentują się podmioty ekonomii społecznej, instytucje i organizacje pozarządowe.  Mixer będzie gościł także reprezentantów regionów partnerskich, koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania oraz instytucje publiczne, które współorganizują mixerowe atrakcje. Będą degustacje, animacje, pokazy i przemarsz orkiestr dętych. Na scenie wystąpią artyści z regionu łódzkiego, nie zabraknie wielkich gwiazd. W sobotę wieczorem odbędzie się koncert „Na pozór – tribute to Bogusław Mec”, w którym wystąpią Grażyna Łobaszewska, Edyta Geppert, Reni Jusis, Iza Lach, Kuba Badach, Marek Dyjak, Małgorzata Hutek & Nikola Kołodziejczyk, Skubas, Andrzej Adamiak, Łukasz Lach.

W niedzielę zagra zespół Bez Jacka i Wolna Grupa Bukowina. Przed południem wystartuje „Bieg z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.”

Lokalne specjały

W ten weekend ulica Piotrkowska będzie obfitowała w atrakcje i oddziaływała na wszystkie zmysły. Na wyciągnięcie ręki będą ludowe rzeźby, wycinanki, ceramika, hafty oraz znawcy tych kunsztów. Będzie można zamieszać łychą w garnkach pełnych lokalnych, wyśmienitych specjałów, z których słynie nasz region. Na stoiskach sprawdzicie gdzie w Województwie Łódzkim najlepiej odpocząć nad wodą, które miejsca wybrać na spływ kajakowy czy wycieczkę rowerową.

Mixer Regionalny to święto całego Województwa Łódzkiego. Mixuje już od 2004 roku. Niezmiennie jest imprezą niekomercyjną i niebiletowaną.

Szczegóły na www. mixer.lodzkie.pl