Łódź: Marsz dla życia i rodziny, 9 czerwca

Zapraszamy na najbardziej rodzinne wydarzenie w Polsce! W tym roku 140 miast maszeruje promując wartości rodzinne! W niedzielę 9 czerwca w Łodzi gromadzimy się na Placu Kościelnym.

PROGRAM:
14.30 – Msza św.
15.30 – start Marszu z pl. Kościelnego (trasa ok. 2 km)
16.30 – finał w parku A.Mickiewicza i piknik rodzinny
19.00 – zakończenie pikniku

Będzie wesoło kolorowo i radośnie. Wspaniała orkiestra dęta zagra nam na Marszu. A w parku na pikniku będzie wszystko czego ciało i dusza zapragnie!

Konkursy: główna nagroda to elektryczna hulajnoga podarowana przez Abp. Grzegorza Rysia, poza tym piłki, zabawki, vouchery i inne cenne nagrody.

Jedzenie piknikowe: kiełbaski, popcorn, wata cukrowa bez limitu!

Muzyka: koncert orkiestry dętej, występy scholi dziecięcych i wyjątkowy koncert Małego Chóru Wielkich Serc.

Gość specjalny:autorka książek Małgorzata Nawrocka

Atrakcje: zbijanie budek lęgowych, strzelnica, gry i zabawy dla dzieci, pszczelarz z pszczołami i miodem, najmniejszy jamnik świata, malowanie buzi, bańki mydlane, zabawy sportowe, gry i konkursy z nagrodami i wiele innych – zero nudy!!!

Cel charytatywny: zbiórka na zakup nowych 8 rowerów dla dzieci z domu dziecka sióstr salezjanek z ul.Brauna.

Jak zapowiada Michał Owczarski, organizator wydarzenia: „Będzie wesoło kolorowo i radośnie. Wspaniała orkiestra dęta zagra nam na Marszu. A w parku na pikniku będzie wszystko czego ciało i dusza zapragnie! Będą konkursy – główna nagroda to elektryczna hulajnoga podarowana przez Abp. Grzegorza Rysia, poza tym piłki, zabawki, vouchery i inne cenne nagrody. Zapewniamy piknikowe przekąski – kiełbaski, popcorn, watę cukrową.”

Organizatorzy zadbali o część artystyczną, piknik rozpocznie się koncertem Małego Chóru Wielkich Serc, potem odbędzie się koncert orkiestry dętej, ale również będą występy przedszkolnych zespołów dziecięcych.

Jak dodaje Owczarski: „Będziemy gościć autorkę książek Małgorzatę Nawrocką, a dla dzieci i całych rodzin będą liczne atrakcje: zbijanie budek lęgowych, strzelnica, gry i zabawy, pszczelarz z pszczołami i miodem, najmniejszy jamnik świata, malowanie buzi, bańki mydlane, zabawy sportowe, gry i konkursy z nagrodami i wiele innych, czyli jak zawsze na naszych piknikach nie będzie nudy. Zapraszam.”


Kontekst

W tym roku Marsze dla Życia i Rodziny poświęcone są problemowi demoralizującej edukacji seksualnej, zagrażającej prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców. Te nieobliczalne w skutkach działania już zagrażają ponad 4,5 miliona dzieci w całej Polsce.

W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny, wychodzimy na ulice naszych miast, aby chronić młode pokolenie Polaków przed demoralizacją i bronić autonomii wychowawczej polskich rodzin.

Nie można mieć złudzeń, że edukacja seksualna, którą dzisiaj wprowadza się do szkół jako zajęcia dodatkowe i dobrowolne, w kolejnym kroku stanie się przedmiotem obowiązkowym, bez decydującego głosu rodziców co do przekazywanych treści i bez prawa do wypisania dziecka przez rodzica z zajęć, które uzna za szkodliwe. Znamienne jest że treści programów edukacji seksualnej dla dzieci i młodzieży opracowywane są wyłącznie w wąskim gronie organizacji seksedukacyjnych, podczas gdy niemal 80% społeczeństwa uważa, że to rodzice powinni decydować o treściach przekazywanych ich dzieciom w obszarze ludzkiej seksualności.