Łódź: konferencja „KULTURA I TURYSTYKA – SACRUM I PROFANUM”

W dniach 26-27 października 2016 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbędzie się X OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „KULTURA I TURYSTYKA – SACRUM I PROFANUM” dotycząca szeroko pojętej turystyki religijnej. Oprócz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego oraz Instytutu Geografii Miast i Turyzmu Wydziału Nauk Geograficznych UŁ do grona organizatorów konferencji dołączyła Archidiecezja Łódzka.

sacrum_i_profanum_konferencja_lodzTurystyka religijna to nie tylko pielgrzymki, ale także szerokie spektrum zagadnień, form turystyki, motywów podróży i sposobów ich odczuwania. W takcie trwającej dwa dni konferencji jej uczestnicy wysłuchają ponad dwudziestu wystąpień. Dużą atrakcją dla Uczestników będzie podsumowanie Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, którego dokona bp Damian Muskus OFM.

Nowością w tym roku jest wycieczka po Łodzi śladami czterech kultur. Uczestnicy odwiedzą podziemia Archikatedry Łódzkiej, kościół Ewangelicko-Augsburski im. św. Mateusza, cerkiew im. św. Aleksandra Newskiego oraz cmentarz żydowski. Dodatkowo w jednej z najnowocześniejszych sal multimedialnych w Europie, znajdującej się w podziemiach Archikatedry Łódzkiej, na 36 metrowym ekranie panoramicznym obejrzą film o historii wielokulturowości Łodzi.

www.konferencja2016.rotwl.pl