Łódź: Dzień Skupienia dla małżeństw niepłodnych

Łódzka wspólnota „Abraham i Sara” serdecznie zaprasza wszystkie małżeństwa pragnące potomstwa na dzień skupienia pt. „Ból i nadzieja. Gdy tak długo czekamy na dziecko”. Odbędzie się on w Łodzi 25 listopada 2017 roku (sobota) w Duszpasterstwie Akademickim Piątka, ul. Ignacego Skorupki 5. Spotkanie potrwa od godz. 9.00 do 20.00.

Do tej pory w naszej Archidiecezji nie było takich rekolekcji i pary z tym problemem poszukiwały rekolekcyjnego wsparcia duchowego w Krakowie, Bydgoszczy czy Gdańsku. A przecież co czwarte małżeństwo na teraz problemy z płodnością – mówi Żaneta Pawłowska ze wspólnoty „Abraham i Sara”.

W czasie dnia skupienia poruszone zostaną tematy związane z niepłodnością, więzią małżeńską i Eucharystią. Poszczególne bloki będą prowadzone przez duszpasterzy oraz psychologów pracujących z małżeństwami niepłodnymi na co dzień.

Nikt nie będzie wymagał od Was, byście mówili i opowiadali o sobie. Wszystkie elementy będą absolutnie dobrowolne. Możecie przyjść i tylko posłuchać, a jeśli będziecie chcieli, możecie pytać, rozmawiać, poznać ludzi, którzy doskonale rozumieją Wasz ból – zachęcają organizatorzy.

W programie m.in. :
Niepłodność. Dar czy przekleństwo?
Strata. Płodność niejedno ma imię.
Niepłodność kobiet, niepłodność mężczyzn – jak ją przeżywamy?
Więź małżeńska – nasz najcenniejszy skarb.
Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

Zgłoszenia i informacje:
kontakt@abrahamisaralodz.pl
abrahamisaralodz.pl