Lektura RN: Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie – od 6 lutego

Najnowsza lektura radiowa – „Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie… ” już od 6 lutego 2023 r.!
Słuchaj: codziennie o godz. 10.45, 16.45 i 22.45.

Akcja tej sensacyjnej powieści rozpoczyna się w dniu, w którym do Krakowa przybywa pewien tajemniczy starszy pan o nadprzyrodzonych umiejętnościach, a w Los Angeles agenci FBI aresztują czarnoskórego mężczyznę ponieważ ten… nie żyje. Co ciekawe, obaj panowie znają się, już kiedyś się spotkali, lecz nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie. Ich jednoczesne pojawienie się w dwóch odległych od siebie punktach globu, uruchamia łańcuch przedziwnych wydarzeń.

Najnowsza powieść Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca jest historią wielowątkową, perfekcyjnie opowiedzianą i od pierwszej do ostatniej strony trzymającą w napięciu. Książka nawiązuje wyraźnie do mistrzowskiej powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. To historia ścierania się dobra i zła, dobrych i złych wyborów. Wskazanie, że nie wszystko złoto, co się świeci.

„Wskazujemy na wiele chorób współczesnego świata, ale ich ocenę pozostawiamy czytelnikowi. Nie do nas należy wartościowanie tych zjawisk – mówi Tomasz Natkaniec.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność.

Słuchaj: codziennie o godz. 10.45, 16.45 i 22.45.

 

AUTORZY ( na zdjęciu powyżej)

Wojciech Lubawski – z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, ukończył Wydział Budownictwa Lądowego na Politechnice Krakowskiej. W latach 1999-2001 był wojewodą świętokrzyskim. W 2002 roku został prezydentem Kielc. Piastował tę funkcję do 2018 roku. Wraz z Tomaszem Natkańcem napisał powieści „Małgorzata idzie na wojnę” oraz jej niewydaną jeszcze kontynuację – „Druga wojna Małgorzaty”.

Tomasz Natkaniec – dziennikarz i redaktor. Pracował między innymi w „Słowie Ludu”, „Gazecie Kieleckiej” oraz „Echu Dnia”. Od 2008 roku jest redaktorem prowadzącym kieleckiego Tygodnika eM oraz redaktorem strony internetowej Radia eM. Od kilkunastu lat zamieszcza w tygodniku swoje felietony.