Lektura Radia Niepokalanów: Papieska korona Jasnogórskiej Pani. Historia niezwykła

SŁUCHAJ (od 8 września 2017): codziennie o: 7.45 (z wyjątkiem czwartku – transmisja Mszy św. z Watykanu), 10.45, 12.45, 16.45 i 22.45.

Papieska korona Jasnogórskiej Pani. Historia niezwykła.
Autor: Mateusz Grzymała
Wydawnictwo: Paulinianum
Studio Nagrań Radia Jasna Góra
Czyta: Marcin Nowakowski

Jak doszło do koronacji papieskimi koronami Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej? Dlaczego było to wydarzenie bez precedensu? Jaką rolę odegrała Kapituła św. Piotra w Rzymie? Jak przebiegała uroczystość koronacyjna? Ile koron ma jasnogórska Ikona? Jakie konsekwencje duchowe, religijne i narodowe przyniosła koronacja? Na te i wiele innych pytań odpowiada książka „Papieska korona Jasnogórskiej Pani. Historia niezwykła”.

Autor z podziwu godną przenikliwością przybliża wydarzenie koronacji w kontekście wielowiekowego związku Narodu polskiego z Maryją, która obwołana została Królową Polski. Książka niesie pełne nadziei przesłanie, że materialne korony, kunsztowne dzieło biegłych jubilerów, są znakiem oddania się Maryi, która z Jasnej Góry zawsze niosła pomoc zarówno Polsce, jak i wszystkim tym, którzy do Niej się uciekają. Jest to nadzieja, że i w przyszłości Jasnogórska Matka będzie otaczać nas swoją opieką.

Za udostępnienie nagrań dziękujemy Wydawnictwo Paulinianum i Radiu Jasna Góra.