LAUDANS – duet z Białorusi, który chwali Pana

Duet LAUDANS powstał w 2013 roku w Mińsku na Białorusi. Grają w nim Andrzej Ługin (wokal, gitara) i Alona Pałaczańska (syntezator). Połączyło ich wspólne pragnienie chwalenia muzyką Boga. Duet nagrał już dwie płyty w 2014 i 2017 r. i pracuje nad kolejną.

Druga płyta Laudans pt. „Jedność” była jakiś czas temu Płytą Tygodnia Radia Niepokalanów. Znalazło się na niej 13 utworów śpiewanych w językach białoruskim, polskim i angielskim. Andrzej i Alona stworzyli muzykę do wierszy ks. Jana Twardowskiego, św. Jana Pawła II. Napisali również kilka własnych, głębokich tekstów. Śpiewają m.in. o tym, że „kiedy Bóg zamyka drzwi, to otwiera okno” (Kiedy mówisz), czego nie raz doświadczyli na swojej muzycznej drodze do Boga. W ich utworach pojawia się także temat miłosierdzia czy cierpienia. W utworze „Treasure of Universe” zapewniają, że cierpienie jest skarbem, który pomaga nam otworzyć się na obecność Boga w nas.

Tematem przewodnim płyty jest jednak tytułowa jedność. – Chcemy powiedzieć o tym, jak ważne jest dla ludzi jednoczyć się między sobą, słuchać i starać się zrozumieć innego człowieka. Bo człowiek nie może istnieć sam, on zawsze potrzebuje kogoś obok siebie. Śpiewamy o tym, że każdy człowiek tylko wtedy jest szczęśliwy, kiedy on ma żywy kontakt i porozumienie z innymi ludźmi – mówią.

Andrzej i Alona na co dzień słuchają Radia Niepokalanów (bardzo nam miło!) i inspirują się polską muzyką chrześcijańską. Wśród ulubionych zespołów wymieniają TGD, Maleo Reggae Rockers i New Life M.

Duet występuje w Białorusi, Polsce i Litwie. Można ich usłyszeć w parafiach, na imprezach młodzieżowych czy festiwalach.

Odwiedź zespół na facebooku: LAUDANS

Posłuchaj utworów Laudans.