Ks. Dominik Chmielewski: Jezus nas usprawiedliwia

O Jezusie, który usprawiedliwia nas przed Panem Bogiem, mówił ks. Dominik Chmielewski w ósmym dniu Nowenny przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej.

W swoich rozważaniach kaznodzieja mówił, że bardzo by chciał, aby szkaplerz którzy przyjmują ludzie stał się autentyczną szatą chwały i płaszczem usprawiedliwienia. „Jest niesłychanie ważne, aby żyć tą niewiarygodną wartością i godnością umiłowanej córki, umiłowanego syna Bożego”- podkreślał ks. Chmielewski.

Ks. Dominik mówił także, że byłoby pięknie gdybyśmy pozwolili Maryi ubrać się w Boga, w szatę Jezusa Chrystusa. „Żebyśmy żyli szatą chwały. Szatę którą otrzymaliśmy na Chrzcie Świętym z tą świadomości, że nawet najbardziej podły grzech, jeśli jest wyspowiadany i obmyty krwią Jezusa odnawia w nas szatę chwały”- mówił duchowny.

Jutro (15.07) ostatni dzień nowenny. Zapraszamy na Mszę Św. której będzie przewodniczył ks. Dominik Chmielewski, a w piątek o godzenie 18:00 w Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel Mszy świętej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

Tekst/Fot. (prt sc) za: https://www.archidiecezja.lodz.pl/


Przeczytaj także: Ks. Dominik Chmielewski: schowajmy się pod płaszcz Maryi