Kryształy Polskiej Gospodarki rozdane

Materiały prasowe – Kryształy Polskiej Gospodarki

Poznaliśmy zwycięzców I. edycji konkursu Kryształy Polskiej Gospodarki 2021. Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez wydawcę i redakcję „Forum Polskiej Gospodarki” uhonorowano wyjątkowych dla polskiej gospodarki laureatów.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na objęciu patronatem rozwojowym przez Sponsora wydarzenia wybranego startupu, nadając tym samym realne wsparcie jego inicjatywom gospodarczym.

Relacja biznesowa Patron – startup ma stać się kanwą do zmiany postrzegania tego rodzaju konkursów, które poza usytuowaniem nagrody na półce i wzmiance w resume firmy nic nie wnoszą. Według nas połączenie biznesowe tych dwóch podmiotów ma przynieść konkretne korzyści biznesowo-rozwojowe. Uznaliśmy, że stanowić będzie atrakcyjną formułę dla wszystkich uczestników konkursu. Taka inicjatywa dała szansę znalezienia się w satelicie spółek o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, które w ramach odpowiedzialnego rozwoju w swojej agendzie zawarły wspieranie rodzimego biznesu, który dopiero kiełkuje, na każdym z etapów jego rozwoju – tłumaczy ideę konkursu Grzegorz Tomaszewski, prezes Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o.

Patronat Rozwojowy trafił do startupu Dine2Door, a statuetkę odebrał jego prezes Robert Kamiński. Dine2Door integruje ofertę firm cateringowych i ich diet pudełkowych na jednej, łatwej w obsłudze platformie w postaci intuicyjnej i nowoczesnej aplikacji. – Nie chcemy wyłącznie dostarczać diety, będąc jedynie porównywarko-wyszukiwarką. Chcemy, by przysłużyła się ona do wykreowania na szerszą skalę nowego, zdrowego stylu życia Polaków. Mamy nadzieję wpłynąć na zmianę zwyczajów kulinarnych naszych rodaków. Skłonić ich, by odżywiali się regularnie, zdrowo i świadomie, a cateringi pudełkowe doskonale się do tego nadają. Chodzi o to, by były one wykorzystywane jako część poważnego planu na zdrowe życie. Promować będziemy więc takie życie, w którym także sport i aktywność fizyczna, obok samej diety, mają swoje istotne znaczenie – przyznaje laureat.

Materiały prasowe – Kryształy Polskiej Gospodarki

Sponsorem startupu została polska firma fintechowa Provema. – Rozwój naszego kraju oparty jest o projekty, które kiedyś były innowacyjne i zmieniały oblicze rynku. Znajdują się na tej sali przedsiębiorcy, którzy reprezentują dziś solidne marki, jednak kiedyś byli startupami, w których ktoś uwierzył i zainwestował. A oni dzięki determinacji i uporowi stali się dużymi, znanymi przedsiębiorcami. Produkt, aby odniósł sukces, musi być podobno dziesięć razy lepszy od konkurencji. Nie dwa nie trzy razy, ale właśnie dziesięć. To daje przewagę i fosę nie do pokonania dla konkurencji. Nie tak łatwo w dzisiejszym świecie znaleźć produkt, dzięki któremu taką przewagę da się osiągnąć. Dziś powinien on być światowy, powinien móc się szybko skalowa

i na siebie zarabiać. Dine2Door spełnia wszystkie te założenia. Produkt jest innowacyjny, rynek bardzo szybko rośnie, wypracowane przewagi konkurencyjne są trudne do pokonania. Teraz trzeba wlać w ten startup dużą iloś

gotówki, dołożyć motywację i determinację, żeby firma stała się za jakiś czas flagowym produktem naszego kraju i była rozpoznawalną marką na rynkach międzynarodowych – mówił podczas laudacji prezes Provemy Grzegorz Szulik.

W drugiej części Kapituła Konkursu przyznała nagrody w pięciu pozostałych kategoriach.

  • LOKALNY PRZEDSIĘBIORCA” – nagroda dla inicjatorów najbardziej znaczącej regionalnej inicjatywy gospodarczej służącej rozwojowi danego regionu. Laureat: Iglotex SA.
  • WSPARCIE MŚP” – nagroda dla polskiego koncernu za udzielanie wsparcia małym i średnim przedsiębiorcom. Laureat: Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.
  • ODPOWIEDZIALNY BIZNES” – nagroda dla przedsiębiorstwa najbardziej zaangażowanego w działalność charytatywną, prospołeczną czy ekologiczną. Laureat: SELENA FM SA.
  • OSOBOWOŚĆ ROKU” – nagroda dla wybitnej osoby publicznej ze świata biznesu, mediów, polityki, czy nauki za wkład na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki. Laureat: Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź SA.
  • EKSPORTER” – nagroda dla przedsiębiorstwa odnoszącego znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych. Laureat: WB Electronics SA.

W imieniu redakcji dwie dodatkowe nagrody wręczyli: wiceprezes wydawnictwa Piotr Hofman oraz red. nacz. „Forum Polskiej Gospodarki” Krzysztof Budka. Statuetki trafiły do mec. Bartosza Grasia – współzałożyciela Izby Blockchain i Nowych Technologii oraz firmy TAURON Polska Energia.

Na koniec warto dodać kilka zdań o wyjątkowych statuetkach, jakimi zostali uhonorowani laureaci. Przygotowane przez artystę plastyka statuetki wykonane zostały w całości z naturalnych materiałów, takich jak kryształ górski, kwarc truskawkowy i drewno. Forma kryształów górskich symbolizuje szlachetną wspinaczkę górską oraz zdobywanie szczytów, struktura kryształu zaś obrazuje harmonię i usystematyzowanie – jakże ważne w prowadzeniu biznesu.

Materiały prasowe: tekst/foto – Kryształy Polskiej Gospodarki.