#koronawirus Uwaga przedsiębiorcy! Samorząd Mazowsza ogłasza nabór na dostawę środków ochrony osobistej

Samorząd Mazowsza zaprasza producentów materiałów, środków i wyrobów medycznych do składania ofert do urzędu marszałkowskiego. – Staramy się doposażać mazowieckie szpitale, ale coraz trudniej zdobyć potrzebne środki ochrony. Szukamy więc przedsiębiorców, którzy będą w stanie produkować oraz dostarczyć taki sprzęt i środki. Zachęcamy do kontaktu w szczególności polskich przedsiębiorców – mówi marszałek Adam Struzik.

 

W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 władze regionu przeznaczyły 10,5 mln zł z rezerwy kryzysowej na zakup niezbędnego sprzętu i środków ochrony osobistej. Wczoraj uruchomiony został także projekt unijny na 150 mln zł realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, również na doposażenie mazowieckich placówek. Czasu jest coraz mniej, a potrzeby placówek coraz większe.

 

To jest bardzo trudny czas dla nas wszystkich – szpitali, pacjentów, mieszkańców, ale także przedsiębiorców. Dlatego tak ważne jest realizowanie działań, które choć w jakimś stopniu wpłyną na aktywizację małych producentów czy dostawców. Kombinezony, gogle, fartuchy, rękawiczki czy płyny do dezynfekcji to dziś najbardziej potrzebne, a zarazem najbardziej poszukiwane na rynku środki ochrony osobistej. Zakażeń jest coraz więcej, coraz więcej osób objętych jest kwarantanną bądź oczekuje na wykonanie testu, a dostępne w szpitalach środki kurczą się w zatrważającym tempie. Stąd decyzja o przeznaczeniu pieniędzy z naszego budżetu na zakup niezbędnego wyposażenia i zaproszeniu przedsiębiorców do składania swoich ofert – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Samorządowi województwa udało się już zakupić ponad 50 respiratorów, ponad 40 zamgławiaczy do karetek, 11 oczyszczaczy powietrza i 12 ssaków medycznych, a także komory izolacyjne czy przyłóżkowe aparaty RTG, ale także 42 tys. masek ochronnych, blisko 9 tys. kombinezonów ochronnych, 1,9 tys. okularów ochronnych.

 

Aby kontynuować zakupy, od dziś samorząd województwa zachęca także w szczególności polskich przedsiębiorców do składania ofert na dostawę materiałów, środków i wyrobów medycznych związanych z zapobieganiem,  przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

– Niestety, braki w hurtowniach są coraz większe. Dlatego apeluję do wszystkich przedsiębiorców produkujących tego typu środki albo będących w stanie taką produkcję prowadzić, o złożenie do nas oferty. Czasu jest coraz mniej. Jeśli chcemy zahamować rozprzestrzenianie się wirusa i zapewnić ochronę tym, którzy codziennie są na pierwszej linii pomocy, musimy działać wspólnie – apeluje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do składania ofert przedsiębiorstwa produkujące, bądź mogące w krótkim czasie rozpocząć produkcję lub dystrybuujące:

 1. środki ochrony indywidualnej, w tym w szczególności:
  1. rękawiczki jednorazowe z przedłużonym mankietem,
  2. rękawiczki jednorazowe,
  3. półmaski twarzowe (FFP3-N99),
  4. fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, z plecami,
  5. fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, bez pleców,
  6.      kombinezony ochronne kat. III – białe – wodoodporne, z długimi rękawami i kapturem, z zespolonymi nogawkami i ochraniaczami na obuwie, czepki,
  7. gogle (z wentylatorami zapobiegającymi parowaniu; dopasowane do kształtu twarzy
   i kompatybilne z półmaską twarzową),
  8. przyłbice,
  9. inne środki ochrony indywidualnej nie wymienione powyżej;
 2. środki do dezynfekcji (dla ludzi);
 3. środki do dezynfekcji sprzętu medycznego, powierzchni oraz pomieszczeń;
 4. urządzenia do dezynfekcji;
 5. odczynniki oraz materiały medyczne;
 6. pościel jednorazową, jednorazowe rękawy do aparatów do mierzenia ciśnienia, itp.
 7. wyroby medyczne i diagnostyczne (tj. termometry bezdotykowe, pulsoksymetry, aparaty elektroniczne do mierzenia ciśnienia, wymazówki, itp.).

 

Oferty należy składać na załączonym formularzu oferty na adres e mail: covid19_oferty@mazovia.pl.

 

 

 

Marta Milewska, Rzeczniczka Prasowa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974, e-mail rzecznik@mazovia.pl