Koniec Roku św. Józefa nie oznacza końca jego skutecznego wstawiennictwa!

8 grudnia 2021 roku zakończył się specjalny Rok świętego Józefa. „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa został ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. 8 grudnia 1870 r. błogosławiony Pius IX, dekretem Quemadmodum Deus, obdarzył tym tytułem świętego Józefa.

Mimo że Rok św. Józefa dobiegł końca, a wraz z nim dar specjalnych odpustów, wierzymy, że czas ten uwrażliwił nasze serca na ziemskiego opiekuna Chrystusa i rozbudził w nas pragnienie trwałej przyjaźni z tym świętym.

Warto modlić się za wstawiennictwem św. Józefa. Warto prosić go o wsparcie, wszak jest świętym „bardzo skutecznym”. Zaświadczała o tym m.in. Św. Teresa z Avila, mówiąc: „Innym świętym dał Bóg łaskę wspomagania nas w tej lub owej potrzebie, temu zaś chwalebnemu Świętemu [Józefowi], jak o tym wiem z własnego doświadczenia, dał władzę wspomagania nas we wszystkim.” Także sama Matka Boża, w objawieniach, których doświadczała Służebnica Boża Maria z Agredy, zalecała, by w każdej sprawie zwracać się do św. Józefa. Święty ma bowiem w niebie szczególne miejsce i wyjątkową moc – to on przecież opiekował się Synem Bożym na ziemi!


Przeczytaj także:
Niepokalana zdradza dlaczego warto modlić się do św. Józefa

Telegram do św. Józefa – modlitwa w sprawach trudnych i nagłych