Koncert towarzyszący wystawie: Król się żeni! „Rolka sztokholmska”

Zapraszamy na koncert towarzyszący wystawie Król się żeni! „Rolka sztokholmska” – skarb Zamku Królewskiego w Warszawie, który odbędzie się 10 lutego 2019 r. o godz. 18.00 w Dawnej Izbie Poselskiej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zespół Męski Gregorianum istnieje od 2005 roku. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki renesansowej, zarówno świeckiej, jak i sakralnej. Zdobywał uznanie na festiwalach poświęconych muzyce dawnej. Brał udział między innymi: w Szczecińskim Festiwalu Muzyki Dawnej, Festiwalu Muzyki Jednogłosowej w Płocku, Festiwalu Muzyki Dawnej w Starym Sączu czy Festiwalu Nomemus w Söderköping (Szwecja).

Odnosi sukcesy na konkursach. Zdobył Grand Prix IV Konkursu Ars Liturgica w Gnieźnie, I miejsca na konkursach w Szamotułach, Myślenicach, Bydgoszczy, Nagrodę Publiczności na 61 Międzynarodowym Konkursie Polifonicznym w Arezzo, a ostatnio – w lutym 2018 roku – otrzymał najwyższe trofeum, czyli Bursztynową Harfę Eola, na Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu.

Zespół Męski Gregorianum koncertuje w całej Polsce, nierzadko w towarzystwie uznanych wykonawców muzyki dawnej. Od kilku lat zajmuje się odnajdywaniem i prezentowaniem publiczności niewykonywanych przez trzy wieki kompozycji należących do repertuaru krakowskiej kapeli rorantystów, działającej na Wawelu od 1543 roku oraz kompozycji jezuickich z rękopisów braniewskich wywiezionych w czasie Potopu do Szwecji.

Bezpośrednio po koncercie w ramach jednego biletu zapraszamy na zwiedzanie wystawy Król się żeni! „Rolka sztokholmska” – skarb Zamku Królewskiego w Warszawie z oprowadzaniem.

Zamek Królewski w Warszawie