Koncert Dziękczynny Śpiewającej Rodziny Kaczmarków z okazji 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski: 15 czerwca

Dyrektor Radia Niepokalanów o. Damian Maria Karczmar OFM Conv. i Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski zapraszają na KONCERT DZIĘKCZYNNY z okazji 40. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Koncert odbędzie się w sobotę 15 czerwca na scenie za Bazyliką Matki Bożej Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie, o godz. 13.30. Zaśpiewa znana z telewizyjnych występów Rodzina Kaczmarków.

Śpiewająca Rodzina Kaczmarków to mama Iwona, tata Piotr, 17-letni Wojtek i 14-letni Adam. Na co dzień mieszkają w Koluszkach. Rodzice są zawodowymi śpiewakami operowymi. Wojtek i Adam zadebiutowali w telewizyjnym programie „Mam Talent”. Adama nazywają polskim Robertino Loretim. Jego występ na YouTube ponad 10 milionów osób. Debiut Wojtka ma w internecie blisko 6,5 miliona wejść. Rodzina odniosła ogromny sukces sceniczny na koncertach dla Polonii w Chicago, Budapeszcie, Wilnie i w Szwecji. Śpiewającą Rodzinę Kaczmarków można posłuchać i zobaczyć najczęściej w filharmoniach i domach kultury na terenie całego Kraju.

Fot. za Facebook: Śpiewająca Rodzina Kaczmarków


Jan Paweł II przybył do Polski niespełna rok po wyborze na Stolicę Piotrową – w dniach od 2 do 10 czerwca 1979 r. Odwiedził Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. W niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau modlił się m.in. w celi św. Maksymiliana Kolbego.

Podczas pamiętnej Mszy świętej w Warszawie na Placu Zwycięstwa padły historyczne dziś słowa: „I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Gaude Mater Polonia” – Raduj się Matko Polsko.