Kolejna grupa kobiet i dzieci bezpieczna w Łódzkiem

Około 600 obywateli Ukrainy przyjechało w środę (9 marca) do Łodzi. To kolejny transport uchodźców z ogarniętego wojną kraju do województwa łódzkiego. W pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej znajdowało się blisko 500 osób, pozostali zostali przewiezieni autokarami.

Tym razem wśród osób jadących z pomocą do Jarosławia obecny był Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, który na miejscu z Władysławem Ortylem, marszałkiem województwa podkarpackiego rozmawiał o stałych połączeniach kolejowych między województwami, tak aby ułatwić transport uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy.

Specjalny transport po mieszkańców Ukrainy został uruchomiony z inicjatywy marszałka Grzegorza Schreibera. Większość uchodźców to kobiety, dzieci i osoby starsze.

– To co zobaczyłem, będąc tam na miejscu, w jak ciężkim stanie znajdują się ludzie, a w tym dzieci, nie może pozostawić obojętnym. Będziemy dalej pomagali. Chcemy kierować kolejne składy pociągów na podkarpacie  – mówił podczas krótkiego briefingu prasowego Marszałek Schreiber.

Nad bezpieczeństwem wszystkich osób czuwała liczna grupa wolontariuszy. Na dworcu Łódź Fabryczna podczas przyjazdu autokarów obecny był także Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba.

To już drugi pociąg wysłany po ukraińskich uchodźców. Do województwa łódzkiego trafiło już blisko tysiąc osób.

Przypominamy, że Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zbiera grono chętnych do pomocy osób, które chcą zaangażować się w pomoc uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy. Dzięki wolontariuszom będziemy mogli szybko pomóc potrzebującym, którzy docierają do Łódzkiego. Na stronie www.lodzkie.pl/ukraina znajduje się link do formularza zgłoszeniowego, który wystarczy wypełnić i odesłać.

zdjęcia: Piotr Wajman, Sebastian Sołtyszewski

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego