Kodeks Rycerski. Jak wieść szlachetne życie

Ojciec Andrzej Zając OFMConv w swojej najnowszej książce „Kodeks Rycerski” podpowiada, jak można żyć szlachetnie we współczesnym świecie.

Rycerstwo ma swoją historię. Ale ma też swoją duszę! To, co ją ożywia, to przede wszystkim szlachetność. Bo rycerzem może być każdy, kto na co dzień zabiega o szlachetne życie. Tak było kiedyś i tak jest teraz. Walka rozgrywa się w sercu człowieka, który wie komu służy i pamięta dla jakiej sprawy walczy. Codzienność to pole zmagań. I każdy może tu odnosić prawdziwe zwycięstwa, odnajdując radość życia i godność rycerskiej służby.

Książka zawiera 33 sentencje do rozważań – jak symboliczna liczba lat ziemskiego życia Wielkiego Króla – które mają służyć pomocą w codziennych zwycięstwach.

Dodatkową inspiracją do odnajdowania radości życia, godności rycerskiej służby dla Chrystusa i odnoszenia prawdziwych zwycięstw będzie „Notatnik Rycerza” z sentencjami o. Andrzeja Zająca. Idealny dla każdego prawdziwego rycerza. Należy pamiętać, że duch rycerski nie jest wyłącznie domeną mężczyzn!

Na okładkach Kodeksu Rycerskiego i Notatnika nieprzypadkowo widnieje wizerunek bł. Rajmunda Lulla na koniu. Ten kataloński tercjarz franciszkański, pochodzący z rycerskiej rodziny, choć nigdy nie przywdział zbroi, był rycerzem w zachowaniu. Wśród swoich licznych dzieł napisał również Księgę rycerską, ukazując to, co charakteryzuje prawdziwego chrześcijańskiego rycerza. Był przekonany, że słowo, perswazja, odwaga, hart ducha mają większą siłę oddziaływania niż tradycyjne wyposażenie zbrojne średniowiecznego wojownika.

Wydawnictwo Bratni Zew


SPOTKANIE AUTORSKIE

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z autorem o. Andrzejem Zającem, które odbędzie się 5 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w Krakowie w Auli bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4. Temat spotkania: „Kodeks Rycerski, czyli o tym jak prowadzić szlachetne życie – dla mężczyzn i kobiet”.