Kardynał Robert Sarah odwiedził Niepokalanów

Wczoraj (25 lipca) Niepokalanów odwiedził kardynał Robert Sarah. Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odprawił Eucharystię w niepokalanowskiej bazylice, sprawując ją w intencji Kościoła w Polsce i, jak mówił – za Polskę, która ma wielkie zadanie i wielką misję, aby bronić wartości ewangelicznych, które są bardzo zagrożone. Nie ukrywał także wzruszenia, wynikającego ze sprawowania Eucharystii w ornacie świętego Maksymiliana.

Na pamiątkę swojej obecności w Niepokalanowie kardynał Sarah otrzymał z rąk gwardiana Niepokalanowa, ojca Grzegorza Marii Szymanika obraz świętego Maksymiliana.

Kardynał Robert Sarah przyjechał do Polski na zaproszenie krakowskiej prowincji franciszkanów. W minioną niedzielę uroczyście ogłosił franciszkańskie Sanktuarium Matki Bożej Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie Bazyliką Mniejszą. Wizyta w Niepokalanowie odbyła się na Jego specjalne życzenie. Wierni licznie przybyli na sprawowaną przez Niego Eucharystię, a także na spotkanie, które odbyło się tuż po Mszy świętej również w niepokalanowskiej bazylice.

 

Fot na górze za: episkopat.pl
Fot. w treści: Radio Niepokalanów