Jest nadzieja

Jeśli borykasz się z problemem uzależnienia, żyjesz z osobą uzależnioną lub po prostu interesuje Cię tą tematyka, zapraszamy do bycia z nami.

Specjaliści psychoterapii uzależnień (Dagmara Diug i Piotr Kochanowicz SJ)  odpowiedzą na nurtujące Cię pytania i wątpliwości, opowiedzą o doświadczeniach swojej pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi.

Usłyszysz również historie osób będących w trakcie terapii i tych, którzy walczą o trzeźwe życie.

Dom Magnificat wspólnota osób uzależnionych http://www.fundacjamagnificat.pl/

Zapraszamy też na profil Facebook’owy, gdzie można znaleźć najnowsze informacje, również zapowiedzi audycji na antenie Radia Niepokalanów.

Dagmara Diug
Piotr Kochanowicz SJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odcinek 1 – data emisji 06.11.2019

 

Odcinek 2 – data emisji 13.11.2019

 

Odcinek 3 – data emisji 20.11.2019

 

Odcinek 4 – data emisji 27.11.2019

W trakcie rozmowy odnajdziecie odpowiedzi na pytania jak żyć z osobą uzależnioną i w jaki sposób motywować ją do podjęcia leczenia.
Audycję poprowadzą psychoterapeuci Domu Magnificat – Dagmara Diug i ks. Piotr Kochanowicz SJ.

 

Odcinek 5 – data emisji 4.12.2019

Prowadzący audycję psychoterapeuci Domu Magnificat – Dagmara Diug i ks. Piotr Kochanowicz SJ, porozmawiają
o współuzależnieniu, ale też o tym co zrobić ze wstydem często towarzyszącym osobom współuzależnionym, tematem rozmowy będą też grupy Al-Anon.

 

Odcinek 6 – data emisji 11.12.2019

W tym odcinku można usłyszeć pierwszą część rozmowy z uzależnionym od narkotyków Mateuszem, który podjął terapię w Domu Magnificat. Audycję poprowadzi psychoterapeuta w Domu Magnificat – Dagmara Diug.

 

Odcinek 7 – data emisji 18.12.2019

Druga część rozmowy z Mateuszem, który walczy z uzależnieniem od narkotyków.
Audycję poprowadzi psychoterapeuta w Domu Magnificat – Dagmara Diug.

 

Odcinek 8 – data emisji 01.01.2020

Prowadzący audycję psychoterapeuci Domu Magnificat – Dagmara Diug i ks. Piotr Kochanowicz SJ, odpowiadając na pytania naszych słuchaczy porozmawiają o często trudnym, dla osób uzależnionych czy współuzależnionych, czasie świąt.

 

Odcinek 9 – data emisji 08.01.2020

Gościem audycji jest Kinga – wychowawca w Domu Magnificat, która opowie o pracy z Podopiecznymi, ale także swojej wygranej walce z depresją. Audycję poprowadzi Dagmara Diug – psychoterapeutka w Domu Magnificat.

 

Odcinek 10 – data emisji 15.01.2020

Zapraszamy do wysłuchania audycji, której tematem będzie HAZARD. Usłyszycie historię mężczyzny, który stracił wszystko, a zaczęło się standardowo od dużej wygranej, potem zaprzepaszczone studia i świat w którym przez kilka lat wszystko kręci się wokół hazardu. Audycję poprowadzi Dagmara Diug – psychoterapeutka w Domu Magnificat.

 

Odcinek 11 – data emisji 22.01.2020

W odcinku usłyszycie dwie historie mężczyzn żyjących na emigracji: Zbyszka uzależnionego od alkoholu i Tomka uzależnionego od narkotyków. Posłuchajcie o ich walce o trzeźwe życie. Audycję przygotowała Dagmara Diug – psychoterapeutka w Domu Magnificat.

 

Odcinek 12 – data emisji 29.01.2020

Gościem audycji jest Radek – Podopieczny Domu Magnificat, walczący z uzależnieniem od alkoholu, pornografii i hazardu. Posłuchajcie jak wchodził w kolejne uzależnienia i jakie są jego refleksje po prawie 10 miesięcznej terapii w Domu Magnificat.
Rozmowę prowadzi psychoterapeuta – ks. Piotr Kochanowicz.

 

Odcinek 13 – data emisji 05.02.2020

Gościem audycji jest Joanna – psychoterapeutka w poradni młodzieżowej „Monar”. Temat audycji: zagrożenia współczesnej młodzieży i co może ją uchronić przed wejściem w uzależnienie. Rozmowę poprowadzi Dagmara Diug – psychoterapeutka w Domu Magnificat.

 

Odcinek 14 – data emisji 12.02.2020

Mówimy na niego Belgiusz, bo trafił do Domu Magnificat z ławki w parku w Brukseli. Od wielu lat uzależniony i bezdomny, któregoś dnia spotkał „aniołów” na swojej drodze, którzy zabrali go do Polski i do naszego Domu na terapię. Sam mówi, że gdyby nie oni pewnie umarłby na tej ławce. Posłuchajcie jego historii w kolejnej audycji JEST NADZIEJA. Audycję poprowadzi Dagmara Diug – psychoterapeutka w Domu Magnificat.

 

Odcinek 15 – data emisji 19.02.2020

Krzysiek doznał wiele krzywdy od ludzi, wychowany w alkoholowym, przemocowym domu, wylądował na ulicy. Cudem ocalał, jest na terapii w naszym Domu. Odbudowuje relację z siostrą, uczy się relacji z ludźmi, przebacza. Audycję poprowadzi psychoterapeuta w Domu Magnificat – ks. Piotr Kochanowicz

 

Odcinek 16 – data emisji 26.02.2020

Łukasz jest Absolwentem Domu Magnificat – ukończył ponad roczną terapię stacjonarną. Ojciec alkoholik, zapracowana mama, wołanie o miłość i bliskość, uzależnienie od alkoholu. Dzisiaj układa życie na nowo, już prawie 2 lata w trzeźwości. Posłuchajcie jego historii (cz. 1) w kolejnej audycji JEST NADZIEJA.
Audycję poprowadzi Dagmara Diug – psychoterapeutka w Domu Magnificat.

 

Odcinek 17 – data emisji 04.03.2020

Zapraszamy do wysłuchania 2 części rozmowy z Łukaszem- Absolwentem Domu Magnificat. Dowiecie się dlaczego nie został przyjęty na terapię za pierwszym razem, kto walczył o niego, co spotkało go podczas leczenia, co daje mu siłę w walce z chorobą. Audycję poprowadzi Dagmara Diug – psychoterapeutka w Domu Magnificat.

 

Odcinek 18 – data emisji 11.03.2020

Ryszard Styła, wybitny gitarzysta jazzowy w rozmowie z Piotrem Kochanowiczem opowie o pojednaniu z Bogiem, z ojcem, po wielu latach nienawiści, i o nadziei, której nigdy nie utracił.

 

Odcinek 19 – data emisji 18.03.2020

W tym szczególnym czasie zapraszamy do wysłuchania audycji JEST NADZIEJA, w której Dagmara Diug – psychoterapeutka w Domu Magnificat – powie co słychać wśród naszych Podopiecznych. Będzie można też wysłuchać Abp Grzegorz Ryś, który skierował słowa do diecezjan dotyczące pandemii koronawirusa.

 

Odcinek 20 – data emisji 25.03.2020

W tej audycji JEST NADZIEJA Piotr Kochanowicz – psychoterapeuta w Domu Magnificat porozmawia z Bogdanem, Podopiecznym Domu, o jego kolejnej terapii, o tym jaki wpływ ma sytuacja pandemii na walkę o trzeźwe życie i nadziei na lepsze jutro.