Jasna Góra: Rekolekcje dla osób poszukujących męża lub żony poprowadzi ks. Pawlukiewicz
Ogólnopolskie Rekolekcje dla osób stanu wolnego poszukujących męża lub żony odbędą się w dniach 16 -17 czerwca na Jasnej Górze. Rekolekcje, które poprowadzi ks. Piotr Pawlukiewicz przebiegną pod hasłem „NAZWAŁ RZECZ PO IMIENIU”. W programie rekolekcji przewidziane są: konferencje ks. Piotra, uwielbienie, różaniec oraz adoracja z modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała poprowadzona przez księdza egzorcystę. Centralnym punktem każdego dnia rekolekcji będzie wspólna Eucharystia sprawowana w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze.
Rekolekcje skierowane są dla kobiet w wieku od 25 do 40 lat i mężczyzn w wieku od 25 do 45 lat pragnących znaleźć dobrego męża lub dobrą żonę oraz zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
Organizatorem rekolekcji jest grupa „NIESPOKOJNI NADZIEJĄ” działająca przy Bractwie Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski na Jasnej Górze pod patronatem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Opiekę nad grupą sprawują o. Roman Wit, paulin oraz starsza bractwa – p. Maria Emanuel Dziemian.
Zapisy na rekolekcje odbywają się za pomocą formularza na stronie: www.bractwokrolowejpolski.pl
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry. Patronami medialnymi rekolekcji są: TVP 3 Katowice, Radio Jasna Góra, Tygodnik Katolicki Niedziela, Dwumiesięcznik Jasna Góra oraz DEON.pl.
Grupa „NIESPOKOJNI NADZIEJĄ” powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie młodych ludzi poszukujących miłości i pragnących zawierzyć sprawę odnalezienia męża czy żony Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, przyjeżdżających na Zawierzenia na Jasną Górę w pierwsze soboty miesiąca. Główną przesłanką powstania grupy było zatem stworzenie okazji ku możliwości wzajemnego poznania osób pragnących wypełnić powołanie do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego i założenia rodziny na fundamentach wyznania rzymsko-katolickiego.
Grupa „NIESPOKOJNI NADZIEJĄ” dedykowana jest pannom w wieku od 25 do 40 lat, a także kawalerom w wieku od 25 do 45 lat. Członkowie grupy pochodzą z całej Polski, wykonują różnorakie zawody i rozwijają się w wielu aspektach życia. Są to katolicy powołani do małżeństwa oraz pełni wiary, nadziei i miłości. Już tradycją stały się organizowane bale z adekwatną liczbą zaproszonych pań i panów (Bal ze Św. Andrzejem, Bal Sylwestrowy oraz Bal Karnawałowy), które stanowią główny trzon weekendowych wydarzeń bogatych w konferencje, modlitwę i wiele okazji do rozmowy. Jest to grupa otwarta na wszelkie inicjatywy. Każdy z uczestników może podjąć się organizacji balu, wyjazdu w góry, na kajaki, wyjścia do kina, wyjazdu za granicę, itp. Należy zauważyć, iż to sami członkowie grupy podejmują inicjatywę organizacji wydarzeń w czasie wolnym od pracy i pozostałych obowiązków.
Niespokojni Nadzieją, wzorując się na św. Janie Pawle II, który modlił się słowami: „Maryjo, Matko nadziei, bądź z nami na naszych drogach”, także pragną obecności Matki Bożej w swoim życiu. Owoce, jakie rodzą się w grupie Niespokojnych Nadzieją są pięknym świadectwem na to, jak Maryja uprasza potrzebne łaski oraz prowadzi po drogach życia.
Jak mówi Pismo Święte, po owocach ich poznacie, a w naszej grupie „owoców” jest bardzo dużo: mamy już ponad 30 małżeństw osób, które się u nas poznały, w tym roku były już 3 a cztery jeszcze przed nami, urodziło się już 10-cioro dzieci, a w niektórych małżeństwach są już dwójki dzieci. Członkowie grupy zapraszani są na śluby, wesela i chrzciny. Młodzi spotykają się również na urodzinach poszczególnych osób, by razem przebywać i się nie tylko razem bawić, ale i przede wszystkim modlić.
W ramach różnych inicjatyw „NIESPOKOJNI NADZIEJĄ” bardzo ważne są te związane z modlitwą, prowadzimy sztafety modlitewne, odprawiane są w naszych intencjach Msze św. Po Balu Sylwestrowym zostało w naszych intencjach odprawionych czterdzieści osiem Eucharystii (z czego dziewięć Mszy św. sprawował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski), a w intencji uczestników Balu Karnawałowego zostało odprawionych trzydzieści Eucharystii. Dodatkowo członkowie grupy corocznie uczestniczą w spotkaniach opłatkowych u abpa Wacława Depo, a sam metropolita często przewodniczy Mszom Św. sprawowanym w intencji grupy.
Kolejną inicjatywą, którą organizuje grupa „NIESPOKOJNI NADZIEJĄ” są spotkania odbywające się w każdą pierwszą sobotę miesiąca na Jasnej Górze, w godz. 12:00-16:00. W programie jest konferencja, spotkanie w grupach oraz wspólna integracja. Jeżeli jesteś panną w wieku 25-40 lat lub kawalerem w wieku 25-45 lat mogącym zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy do zapisywania się na to spotkanie na stronie: bractwokrolowejpolski.pl
Spotkania prowadzi o. Włodzimierz Ogorzałek, paulin. Zapraszani są również gościnnie inni prelegenci. Wszelkie informacje można uzyskać na wyżej wspomnianej stronie.
Po spotkaniu wszyscy obecni uczestniczą w programie Zawierzenia Najświętszej Maryi Królowej Korony Polski. Modlitwa ta trwa na Jasnej Górze od 16 lat, a organizuje ją działające przy Jasnej Górze Bractwo Najświętszej Mari Panny Królowej Korony Polski. W tym roku Bractwo obchodzi jubileusz 300-lecia powstania. Główne obchody jubileuszowe zaplanowano na 8 września br., w święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. W ramach przygotowań jubileuszowych od stycznia trwa modlitwa nowennowa – w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Rozważania przegotowujące do uroczystości prowadzi o. Kazimierz Maniecki, definitor generalny Zakonu Paulinów. Podczas Zawierzenia pielgrzymi zawierzają Matce Bożej siebie samych, swoje rodziny, wspólnoty, parafie, samorządy, miejsca pracy. Na pierwszosobotnie Zawierzenia od kilku lat przyjeżdżają całe pielgrzymki z wielu miejsc w Polsce. Uczestnicy spotkania gromadzą się o godz. 17.00 na prelekcji maryjnej, a potem o godz. 18.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej podczas Mszy Św. dokonują Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.