Górka Klasztorna: Misterium Męki Pańskiej – 2, 3, 9, 10 kwietnia

Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej odgrywane jest od 39 lat. W tym roku szczególną intencją odgrywanego misterium jest modlitwa o pokój na Ukrainie. Modlitwą pragniemy ogarnąć także wszystkich poległych w tej okrutnej wojnie – mówią organizatorzy wydarzenia. Misterium rozpoczyna się Mszą św. o 14 00. Zakończenie planowane jest na ok. 17 30.

Więcej o misterium pisze ks. Janusz Jezusek MSF:

Tegoroczne misterium, po właściwie dwóch latach, jest dla nas wielką mobilizacją sił modlitewnych w trudnych czasach, które przeżywamy. Tocząca się wojna oraz męczeństwo wielu ludzi na Ukrainie skłania nas nie tylko do refleksji, ale przede wszystkim do czynów i modlitwy. W czasie trwania Misterium Męki Pańskiej w tym roku wzbudzimy intencje wszystkich, którzy prosili nas o modlitwy w tym szczególnym miejscu. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie, w Europie i całym świecie. Pamiętać będziemy o naszych męczennikach góreckich Misjonarzach Świętej Rodziny, którzy zginęli zamordowani w 1939 roku, jak również o wszystkich, którzy zginęli w okrutnej wojnie na Ukrainie.

Przeżywając czas Wielkiej Nowenny przygotowania do 950 rocznicy Objawienia Matki Bożej w Góreckim Gaju, jesteśmy w trakcie trwania roku KRZYŻY GÓRECKICH, które zostały podarowane 270 lat temu przez fundatorów. Rok ten skłania nas do szczególnego wpatrywania się w Krzyż Chrystusowy umieszczony w naszych domowych ołtarzykach, przed którymi klękamy każdego dnia.

DLATEGO TEŻ, W TYM ROKU PODCZAS MISTERIUM BĘDĄ POŚWIĘCONE W SPOSÓB UROCZYSTY KRZYŻE PRZEZ WAS PRZYWIEZIONE, CZYM ZYSKAJĄ ODPUST NA GODZINĘ ŚMIERCI.

BĘDĄ RÓWNIEŻ DO ZAKUPIENIA IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY JAKO PATRONKI NA TRUDNE CZASY, KTÓRE RÓWNIEŻ POŚWIĘCIMY W MIEJSCU OBJAWIANIA MATKI BOŻEJ.

Na miejscu możliwość zamówienia Mszy św. odprawianych w Sanktuarium. Będzie stoisko i osoby kompetentne z Apostolstwa Dobrej Śmierci. Możliwość zakupienia tradycyjnych chlebków poświęconych w czasie trwania Misterium. Możemy zaopatrzyć się w cudowną wodę ze źródełka.

· Grupy zgłaszamy po przybyciu na miejsce w punkcie przyjmowania grup w Domu Pielgrzyma.

· Posiłki dla grup zgłaszamy telefonicznie deklarując godzinę wydawania posiłku (12 00, 13 00).

· Wydajemy tylko obiady dwudaniowe w cenie 30 zł.

· Przy zamawianiu posiłku podajemy ilość osób, godzinę, kto zgłasza i numer telefonu.

· Na miejscu będzie działać dla pielgrzymów indywidualnych oraz grup, wydawanie posiłków w miejscu ARKA od godziny 10 30.

Pytania w sprawie misterium – tel. 515 364 937 – ks. Janusz Jezusek MSF