GIETRZWAŁD. Polskie Medjugorie – niedziela, 27 czerwca, 13.15

27 czerwca 2021 r. przypada 144. rocznica rozpoczęcia objawień maryjnych w Gietrzwałdzie. To jedyne zatwierdzone przez Kościół objawienia Matki Bożej w Polsce. W dniach od 27 czerwca do 16 września 1877 roku Maryja ukazała się ponad 160 razy trzynastoletniej Justynie Szafryńskiej i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej.

Mimo iż Polski nie było wówczas na mapach świata, Maryja mówiła w języku polskim. Ukazywała się jako królowa zasiadająca na tronie, z Dzieciątkiem Jezus na kolanach. Pobudziło to ruch patriotyczny na ziemiach warmińskich i utrwaliło Maryjny kult w Polsce. Głównym przesłaniem Maryi dla Polaków była prośba, by codziennie odmawiali różaniec. Maryja pobłogosławiła wodę, którą powinni obmywać się chorzy i obiecała, że zawsze, kiedy w Gietrzwałdzie odmawiany będzie różaniec, Ona też tam będzie. Podyktowała nawet nowenny, które powinni odmawiać chorzy mężczyźni, kobiety i kapłani (KLIKNIJ, aby zobaczyć więcej).

W maju tego roku do Gietrzwałdu wybrała się pielgrzymka wolontariuszy pod duchową opieką o. Mirosława Kopczewskiego z Niepokalanowa. Przywieźli nam nagranie niezwykle ciekawej konferencji, której mogli tam wysłuchać. O objawieniach w Gietrzwałdzie opowiedział pan Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz uzdrowiony z choroby kręgosłupa po modlitwie w gietrzwałdzkim sanktuarium.

Konferencja będzie emitowana w sześciu odcinkach. Część pierwsza w niedzielę, 27 czerwca o 13.15