Gala wręczenia Nagrody Prometejskiej im Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Już dzisiaj (4 czerwca)  o godz. 20 premierę będzie miała druga w historii gala portalu Niezależna.pl, na której wręczona zostanie Nagroda Prometejska im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To wyjątkowe święto dla społeczności naszych mediów. Przypomnijmy, że w zeszłym roku laureatem nagrody specjalnej został prezydent Andrzej Duda, a wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się: prof. Krzysztof Szczerski, minister Jan Krzysztof Ardanowski oraz prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Portal Niezalezna.pl założony został w 2008 roku. Funkcję redaktora naczelnego pełni Grzegorz Wierzchołowski, a jego zastępcą jest Dorota Kania. Przez 12 lat nasz portal był wielokrotnie udoskonalany – tak, by być jak najbliżej czytelników. Zmieniał się layout strony, powiększał się zespół redaktorski. Mimo upływu lat wciąż dynamicznie się rozwijamy!

Dziękujemy za zaufanie oraz każde dobre słowo i zapewniamy, że nadal będziemy ciężko pracować, by utrzymać pozycję lidera po prawej stronie internetu. Bądźcie z nami!

Transmisja czwartkowej gali rozpocznie się o godz. 20. Wydarzenie będzie można oglądać w Telewizji Republika, na portalu Niezależna.pl, platformie VOD „Gazety Polskiej”, a także na Facebooku na kontach Niezależna.pl oraz „Gazety Polskiej”.

Zanim jednak dołączą Państwo do czwartkowego wydarzenia, warto przypomnieć sobie również słowa zeszłorocznego laureata głównej Nagrody Prometejskiej im. Lecha Kaczyńskiego prezydenta Andrzej Dudy.

– Lech Kaczyński był obśmiewany przez salonowe media jako romantyk w polityce zagranicznej, w przeciwieństwie do pragmatyków rządu, który powstał w 2007 roku. Najbardziej romantycznym przejawem koncepcji Lecha Kaczyńskiego jest gazoport w Świnoujściu. To właśnie ta myśl prezydenta Kaczyńskiego, którą staramy się twórczo rozwijać. Ta wielka koncepcja prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest koncepcją żywą. Ona jest i będziemy rozwijali ją pragmatycznie, patrząc na horyzont interesów Rzeczypospolitej Polskiej, absolutnie w pierwszej kolejności. Najpierw my, a zaraz potem przyjaciele – mówił prezydent.

Nie zabrakło również kilku słów o obecnych działaniach obozu Zjednoczonej Prawicy.

– To jest właśnie ten polityczny testament, który pozostawił po sobie pan prezydent Lech Kaczyński. To wielkie zadanie, które nam zostawił. Te słowa, które wielokrotnie przypominałem. „Na was wtedy spocznie prowadzenie dalej polskich spraw” – te słowa, które wypowiedział do mnie i do Pawła Wypycha 8 kwietnia 2010 roku. Panie prezydencie, robimy co w naszej mocy – zakończył wyraźnie wzruszony Andrzej Duda.