Franciszkańskie Spotkanie Młodych ponownie online

34. Franciszkańskie Spotkanie Młodych, podobnie jak w roku poprzednim, odbędzie się online, bez udziału stacjonarnego uczestników. Pomimo to, wydarzenie trwające od czwartku 29 lipca do soboty 31 lipca 2021 r. pod hasłem „Kościół” będzie miało podobny program do lat poprzednich.

FSM odbywający się co roku w Kalwarii Pacławskiej, będzie miał do zaproponowania uczestnikom transmisje online z zaplanowanych punktów programu. Spotkanie rozpocznie się we czwartek o godz. 18.00 Eucharystią, której przewodniczyć będzie abp Adam Szal, stały gość i sympatyk FSM-u. Całe Spotkanie będzie miało na celu przybliżenie zagadnienia Kościoła.

Żyjemy w czasach, kiedy słowo Kościół jest różnie rozumiane i odbierane. Chcemy przemówić językiem młodego Kościoła ukazując wspólnotę założoną przez Pana Jezusa jako żywy organizm, którego potrzebuje współczesna młodzież i cały świat. Nie bojąc się trudnych tematów dotyczących aktualnych problemów występujących w Kościele, mamy nadzieję, że uda nam się przede wszystkim ukazać Jezusa Chrystusa żyjącego i objawiającego się we wspólnocie Kościoła, Pana, który pokonuje wszelkie zło, daje schronienie i pokój, nadaje sens i godność; Tajemnicę, dającą się odnaleźć i poznać – mówi o. Marcin Drąg, dyrektor Franciszkańskich Spotkań Młodych.

W tym roku do głoszenia konferencji zostali zaproszeni: Tomasz Wolny, dziennikarz i społecznik oraz Tomasz Samołyk, bloger i youtuber. Tomasz Wolny przybliży nam Kościół przez pryzmat rodziny jako najmniejszej komórki Wspólnoty. Natomiast Tomasz Samołyk połączy dwa wątki: Kościoła współczesnego oraz nauczania br. Wenantego Katarzyńca.

Nowym punktem programu są warsztaty online, czyli krótkie spotkania, które dadzą praktyczną wiedzę i wskazówki, jak funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. Podczas tegorocznego FSM-u odbędą się dwa warsztaty online: „Hierarchia Kościoła”. „Czy jest tam miejsce dla mnie” oraz „Jak dawać świadectwo w internecie o tym, że jestem członkiem Kościoła”.

Prócz tego organizatorzy zapraszają do spotkań w grupach, nabożeństw – charakterystycznych już dla Spotkań Młodych, Mszy oraz koncertu na zakończenie FSM-u. Wszystkie punkty programu będą transmitowane na Facebooku oraz YouTubie Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbywa się w każde wakacje w Kalwarii Pacławskiej od 1988 r. Jest to wydarzenie festiwalowe o charakterze katolickim, organizowane przez Prowincję św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) z Krakowa. Tegoroczny FSM odbywa się online w terminie 29-31 lipca 2021 r. pod hasłem „Kościół”.

Za: franciszkanie.pl