Franciszkański Rap Session

FRS – nowy projekt muzyczny franciszkańskich kleryków to mieszanka bardzo mocnego przekazu, zabawy słowem i, łączących wszystko, rapowych brzmień. Oficjalnie, wszystko zaczęło się od utworu Niewypowiedziane słowa, później młodzi Franciszkanie włączyli się w akcję #hot16challange2 i dalej już poszło…coraz większe grono odbiorców, wyczekiwanie niedzielnymi porankami na kolejne rap utwory i w końcu wydanie płyty. A to wszystko, żeby głosić Ewangelię, Bożą chwałę, dzielić się świadectwem spotkania z Bogiem i dawać zagubionym ludziom nadzieję.

fot. Natalia Śmigielska
fot. Natalia Śmigielska

Cały projekt został stworzony przez braci: Michała M. Więcha, odpowiadającego za teksty i wokal, Wiktora M. Mieleszko, który zadbał o brzmienie gitary akustycznej i Grzegorza M. Świerkosza, który zajął się realizacją nagrań live i zarządzaniem projektem. Płyta powstała przy współpracy z różnymi wokalistami i muzykami znanymi na polskiej scenie muzycznej.

fot. Natalia Śmigielska
fot. Natalia Śmigielska

Teksty poruszają kwestie poszukiwania Prawdy i Miłości, odkrywania czegoś więcej, niż życie ziemskie czy przemyśleń nad minionymi wydarzeniami.

fot. Natalia Śmigielska

W tekstach brata Michała możemy także usłyszeć słowa osobistej modlitwy skierowanej do Jezusa (List do J.) i Maryi Niepokalanej (Tota Pulchra). Płyta utrzymana jest w klimacie refleksji nad życiem, relacji z Bogiem i samym sobą. 

fot. Natalia Śmigielska
fot. Natalia Śmigielska

Zachęcamy do subskrybcji kanału YouTube braci Franciszkanów – FRSfranciszkanie oraz śledzenia profilu na Spotify – FRS, aby być na bieżąco z ich nowościami muzycznymi. Więcej szczegółów na stronie internetowej: https://seminariumfranciszkanskie.pl/frs/.

IG: franciszkanskirap

FB: franciszkanskirap