FOTORELACJA „Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego” / Dobre Miejsce

Jubileuszowa edycja Dnia św. Franciszka i Lasu Bielańskiego za nami. 3 października po raz dziesiąty spotkaliśmy się przy Dewajtis 3 żeby uczcić patrona ekologów i w praktyce zastosować się do jego nauczania. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta podczas, której homilię wygłosił dk. Bogdan Sadowski. Następnie ks. proboszcz – Wojciech Drozdowicz poświęcił naszych „braci mniejszych”. Z roku na rok na piknik przybywa coraz więcej właścicieli ze swoimi pupilami. Błogosławiliśmy psy, koty, osiołki, ptaki i inne zwierzęta.

Uroczyste było również otwarcie nowego elementu bielańskiej szopki autorstwa Józefa Wilkonia. Sam Mistrz przeciął wstęgę razem z Burmistrzem Bielan – Grzegorzem Pietruczukiem oraz zaprzyjaźnionymi artystami m.in. Ewą Błaszczyk oraz Tadeuszem Chudeckim. Piękny koncert zagrała Kapela Fedaków. Tradycyjnych tańców i muzyki nie było końca.

Całe rodziny świetnie się bawiły przy atrakcjach ekologicznych i nie tylko. Teatr Eden wystawił pouczające przedstawienie dla dzieci lecz i dorośli z zaciekawieniem obserwowali „Zagubioną owieczkę”. Za edukacyjny wymiar wydarzenia wielkie podziękowania należą się Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wspaniale było brać udział w interaktywnych zabawach rozwijających świadomość ekologiczną.

O aktywny czas na powietrzu zadbali Hutnik Warszawa Akademia Piłkarska oraz Animatorzy warsztatów i zabaw dla dzieci, a o elementy różnorodności kulturowej wspólnota Shalom Warszawa.

Całości towarzyszył kiermasz rękodzieła i swojskiego jadła wystawców z całej Polski. Jak co roku posprzątaliśmy Las Bielański.

Organizatorami Pikniku byli: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz parafia pw. bł. E. Detkensa. Kolejna edycja Dnia św. Franciszka i Lasu Bielańskiego już za rok. Zapraszamy!

Pełna galeria dostępna na: https://dobremiejsce.org/galeria-dm/dzien-sw-franciszka-i-lasu-bielanskiego-03-10-2021/
oraz na naszym facebooku: https://www.facebook.com/dobremiejsce.org/posts/4974563885890460

fot. Karol Regulski / Dobrym Okiem Fotografia