Festiwal Chopina w Sannikach

Już w najbliższą niedzielę, 25 września w sali koncertowej pałacu, o godzinie 11.00 odbędzie się koncert w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”.
Wstęp na koncert wolny, a zwiedzanie tego dnia w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend za pól ceny” kosztuje 6 zł i 3 zł ulgowy.

To już XII edycja Letniego Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”. Organizatorami są: Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego wspólnie ze Starostwem Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Międzygminnym Związkiem Kampinos. Patronat nad festiwalem sprawują: Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Sochaczewskiego Jolanta Gonta, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski oraz wójt gminy Sanniki Gabriel Wieczorek. Partnerem jest Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncerty i inne wydarzenia organizowane są w najpiękniejszych obiektach historycznych, położonych wokół Puszczy Kampinoskiej – salach koncertowych, zabytkowych kościołach i dworkach i pałacach, ale też i na wolnym powietrzu. Zaszczytnej gościny udzielają takie miejscowości, jak m.in. Błonie, Brochów, Borzęcin, Izabelin, Laski, Niepokalanów czy Sanniki.

Właśnie w Sannikach, 25 września odbędzie się kolejny z cyklu koncertów. Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach zaprasza na koncert XII Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”. Do organizatorów tego wydarzenia dołączył gospodarz miejsca, czyli Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Wystąpi młoda i utalentowana skrzypaczka Aleksandra Kwiatkowska, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przy fortepianie zasiądzie Piotr Kopczyński. Jako solista i kameralista występował w wielu prestiżowych salach koncertowych w kraju i za granicą. Od 2012 roku jest wykładowcą warszawskiej uczelni.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl oraz na Facebooku.

Monika Gadzińska
Europejskie Centrum Artystyczne
im. Fryderyka Chopina w Sannikach