Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2018 

Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2018

kluczowe informacje

Kiedy i gdzie?
15-16 października 2018 r.
Vienna House by Andels Lodz, ul. Ogrodowa 17

Forum w liczbach?
– ponad 3 000 uczestników
– ponad 30 paneli
– ponad 100 prelegentów

Partner Gospodarczy?
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Krótko o Forum

Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2018 to jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce, w którym udział bierze ponad 3 000 uczestników. W jednym miejscu i czasie spotykają się przedsiębiorcy, inwestorzy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, polscy i zagraniczni eksperci. W trakcie Forum odbywają się liczne panele dyskusyjne, sesje warsztatowe, prelekcje wybitnych gości, a przede wszystkim spotkania B2B.
W tym roku planujemy 30 paneli, na których wystąpi ponad setka prelegentów. Przekrój tematów jest bardzo szeroki i krąży wokół naszych specjalizacji regionalnych, a są to: energetyka, włókiennictwo, nowoczesny transport, budowlanka, medycyna, farmacja i kosmetyka, nowoczesne rolnictwo. Na pewno będzie mowa o innowacjach i nowych technologiach w komunikacji, w tym planowanej sieci 5G, jako szansie dla Łodzi; będzie o rozwoju połączeń kolejowych z Chinami, zajmiemy się nowatorskimi rozwiązaniami w logistyce; powiemy o nowościach w budownictwie.

Ukoronowaniem pierwszego dnia XI Europejskiego Forum Gospodarczego jest wieczorna Gala, podczas której Marszałek WŁ Pan Witold Stępień nagradza statuetkami Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie” podmioty,  które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek województwa łódzkiego oraz w sposób spektakularny przyczyniają się do rozwoju gospodarczego naszego regionu.

W tym roku nagrody przyznamy w siedmiu kategoriach :
Nagroda Publiczności „Łódzkie odZYSKUJE – recyklingowy produkt roku”;
Kategoria Start-up;
Kategoria Dynamika eksportu;
Kategoria „Unijny projekt z potencjałem”;
Kategoria „Aktywny przedsiębiorca”;
Kategoria „Odpowiedzialny przedsiębiorca”;
Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Łódzkiego.