Eseje o Małej Ojczyźnie: Polskie NAJ, 28 maja

Jakie „naj” wskazałbyś w swoim życiu? Najsmaczniejsze potrawy, najmilsze osoby, a może najtrudniejsze wydarzenia? Okazuje się, że także branża podróżnicza wskazała swoje „naj” – kanon ok. 700 obiektów, które pod różnymi względami są „naj” – największe, najmniejsze, najgłębsze, najstarsze, najdziwniejsze, itd. Chcesz sprawdzić co w diecezji łowickiej jest „naj”? Koniecznie posłuchaj 4. odcinka audycji ks. Piotra Kaczmarka „Eseje o Małej Ojczyźnie”.

W 4. odcinku usłyszymy o odznace turystyczno-krajoznawczej Polskie „NAJ”. „Bohaterami” odznaki są polscy „rekordziści” – obiekty, które mają tytularny przedrostek „naj”. Turysta znajdzie tu więc obiekty najstarsze, największe, najmniejsze, najwyższe, najdłuższe, najgłębsze, najwyżej położone i inne w najróżniejszych kategoriach. Są wśród nich osobliwości przyrody, prawdziwe perły architektury i obiekty rozsławiające naszą Ojczyznę na całym świecie, ale są również i obiekty przeciętne, a nawet banalne, które znalazły się w kanonie krajoznawczym tylko ze względu na owe „naj”.

Audycji słuchamy dzięki uprzejmości Radia Victoria.

Zapraszamy w piątek, 28 maja – o godz. 17.15.

Przypominamy, że autor audycji „Eseje o Małej Ojczyźnie” jest twórcą odznaki turystycznej „Szlakiem Kultu Maryjnego w Polsce”.

Fot. 1 Archikolegiata NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie, za: tumkolegiata.pl
Fot. 2 OTK Polskie „NAJ” za: wedrownik.bydgoszcz.pttk.pl


ZOBACZ TEŻ:
Ks. Piotr Kaczmarek – Pod wieżą klasztoru. Opowiadania niedokończone
Ks. Piotr Kaczmarek – Cudem ocaleni. Historie niedokończone
Nie ma, jak u Mamy: Odznaka turystyczna „Szlakiem kultu Maryjnego w Polsce”: z miłości do Maryi i pasji do podróżowania
DO ODSŁUCHANIA: Odznaka „Szlakiem Kultu Maryjnego w Polsce”