EDUKREATOR – najlepsi nauczyciele z Mazowsza nagrodzeni

Ciekawe, inspirujące, twórcze – takie są lekcje w naszych mazowieckich szkołach. Stoją za nimi wspaniali i kreatywni nauczyciele oraz aktywne szkoły. Dziś marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wręczył nagrody w ramach dwóch konkursów „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” i „Edukreator”.

– Mazowsze słynie z bogatej tradycji, historii, kultury i pięknej przyrody, dlatego staramy się wzbudzać wśród młodego pokolenia ciekawość oraz pokazać uroki naszego regionu. Chcemy także zachęcić nauczycieli do kreatywnego i twórczego nauczania i angażowania się w działalność kulturalną. Warto, aby mazowieckie szkoły były miejscem, w którym uczniowie rozwijają swoje pasje, a nauka była przyjemnością – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
EDUKREATORZY

W II edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu” nagrodzeni zostali najlepsi nauczyciele z Mazowsza. Ocenie podlegała kreatywność i pomysłowość w prowadzeniu lekcji, rozwijanie aktywności uczniowskiej i zaangażowanie w działalność kulturalną. Celem konkursu było nie tylko nagradzanie, ale też wzmocnienie i upowszechnianie kultury oraz promocja nowych, oryginalnych i twórczych pomysłów na edukację kulturalną.

Nagrodzeni w kategorii „Kreatywny nauczyciel szkoły podstawowej”:

Ireneusz Gajek, nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem, powiat przasnyski (nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł brutto);
– wyróżnienie otrzymała Elżbieta Kaźmierska, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku;

Nagrodzeni w kategorii „Kreatywna szkoła podstawowa”:

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku (nagroda finansowa w wysokości 10 tys. zł brutto);
– wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chudku, powiat ostrołęcki;

W kategorii „Kreatywna szkoła ponadpodstawowa” nagrodę otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu (nagroda finansowa w wysokości 10 tys. zł brutto).

SZKOŁY AKTYWNE TURYSTYCZNIE

– Po raz kolejny mazowieckie szkoły udowodniły, że są aktywne turystycznie i wiedzą jak zachęcać młodzież do uprawiania aktywnej turystyki. Mazowsze to region niezwykle ciekawy. Obok monumentalnych kościołów, teatrów, muzeów znajduje się tu mnóstwo perełek architektury drewnianej i sakralnej. Mamy bardzo dobrze rozwiniętą sieć szlaków pieszych i rowerowych. To także przepiękne parki i tereny nadrzeczne. Dlatego cieszę się, że z roku na rok zainteresowanie tym konkursem rośnie – podkreśla Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki urzędu marszałkowskiego.

Nagrodzone zostały także szkoły aktywne turystycznie. W konkursie „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” udział wzięły szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne i szkoły specjalne. Celem konkursu jest rozpowszechnianie i zachęcanie do turystyki najmłodszych oraz inspirowanie młodzieży do podróży po Mazowszu. Podczas uroczystości przyznano tytuły i prawo używania logo Złotej, Srebrnej i Brązowej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie oraz wyróżnienia. Dodatkowo laureaci pierwszych miejsc otrzymali puchar przechodni marszałka województwa mazowieckiego. W tegorocznej edycji do konkursu zgłosiło się 35 szkół z Mazowsza, w tym 22 szkoły podstawowe, 6 szkół gimnazjalnych, 4 szkoły ponadgimnazjalne i 3 szkoły specjalne.

LISTA LAUREATÓW

Samorząd Województwa Mazowieckiego