Trwa Nowenna Tygodni – pomódl się w swojej intencji za przyczyną o. Wenantego Katarzyńca

Nowenna tygodni to wydarzenie modlitewne, które ma przygotować duchowo wszystkich chętnych do 100. rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca (31 marca 2021). Wszystko „dzieje się” na facebooku, na profilu Nowenna Tygodni. Pomysłodawca Nowenny, franciszkanin o. Batłomiej Ewertowski pisze tak:

„Zapraszam Was serdecznie do wspólnej modlitwy i poznawania postaci o. Wenantego Katarzyńca, którego 100-lecie śmierci będziemy obchodzić 31 marca. Wydarzenie potrwa 9 tygodni. Każdy tydzień nowennowy trwa od środy do wtorku. We wtorek zawsze będą pojawiać się materiały do rozważenia bądź przemodlenia. INTENCJA NOWENNY jest wybierana przez każdego z Was. Mile widziana intencja o dar rychłej beatyfikacji o. Wenantego. POCZĄTEK wydarzenia: środa, 27 stycznia”.

Oprócz codziennych modlitw na profilu Nowenna Tygodni będą pojawiać się różne teksty o o. Wenantym, inspirujące do modlitwy i poznawania tej szczególnej postaci, zapowiada o. Bartłomiej.

TYDZIEŃ PIERWSZY: 27 stycznia – 2 lutego

Od 27 stycznia do 2 lutego odmawiamy codziennie modlitwy podane na grafice (patrz obok). Przypominamy – intencja nowenny jest indywidualna. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem o. Wenantego Katarzyńca i śledzenia profilu Nowenna Tygodni. Teksty nowenny zaczerpnięte zostały z książki, wydanej przez krakowskie Wydawnictwo Ojców Franciszkanów „Bratni Zew”.

Grafika z tekstem modlitwy za: Nowenna Tygodni


TYDZIEŃ DRUGI: 2 – 9 lutego

Od 2 do 9 lutego odmawiamy codziennie modlitwy podane na grafice (patrz obok). Przypominamy – intencja nowenny jest indywidualna. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem o. Wenantego Katarzyńca i śledzenia profilu Nowenna Tygodni. Teksty nowenny zaczerpnięte zostały z książki, wydanej przez krakowskie Wydawnictwo Ojców Franciszkanów „Bratni Zew”.

Grafika z tekstem modlitwy za: Nowenna Tygodni


TYDZIEŃ TRZECI: 10 – 16 lutego

Od 10 do 16 lutego odmawiamy codziennie modlitwy podane na grafice (patrz obok). Przypominamy – intencja nowenny jest indywidualna. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem o. Wenantego Katarzyńca i śledzenia profilu Nowenna Tygodni. Teksty nowenny zaczerpnięte zostały z książki, wydanej przez krakowskie Wydawnictwo Ojców Franciszkanów „Bratni Zew”.

Grafika z tekstem modlitwy za: Nowenna Tygodni