Dziś do Pana odszedł Jacek Włodarczyk – nasz Kolega z redakcji muzycznej

Z głębokim smutkiem informujemy, że dziś (04.01) o 7.00 rano odszedł do Pana nasz redakcyjny Kolega – Jacek Włodarczyk. 

Msza święta pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 8 stycznia, o 11.00 w bazylice w Niepokalanowie. Będzie to Msza święta, transmitowana przez Radio Niepokalanów.

JACEK WŁODARCZYK – z Radiem Niepokalanów związany był 22 lata. Fascynował się historią Niepokalanowa i osobą świętego Maksymiliana, czego rezultatem były znakomite audycje „Gród Maryi”, w których zachował historię Niepokalanowa.

Był także pomysłodawcą audycji „Dzień jak co dzień, czyli tak się żyło w PRL-u”, a także „Mały Dziennik”, w której przybliżał artykuły z przedwojennego dziennika, wydawanego przez franciszkanów i osoby świeckie w Niepokalanowie. W ostatnich latach odpowiadał za muzyczną redakcję Radia Niepokalanów oraz opracowywał i przygotowywał do emisji fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II, które we fragmentach emitowane są na antenie Radia Niepokalanów. Z wykształcenia był historykiem sztuki (UKSW). Wcześniej ukończył Niższe Seminarium Duchowne Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Zostawił Żonę Irenę i dwoje dzieci – Marysię i Filipa.

Mimo dużych, trwających wiele lat, problemów ze zdrowiem –  zawsze pomocny, życzliwy, chętny do żartów, nie obarczający nigdy nikogo swoimi problemami – takiego zapamiętamy Cię Jacku! Wciąż brzmi nam w uszach Twój głos i wciąż „widzimy” Cię, jak przechadzasz się radiowymi korytarzami… Odpoczywaj w pokoju!

PRZECZYTAJ: „Mój osobisty rekord świata” – ostatnia rozmowa Pawła Wróblewskiego z Jackiem Włodarczykiem